Näin se elämä menee

ikuinenihailija

Annikki Tähti otti ja lähti.
R.I.P.

13

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • restinpeace

      Ottaa pattiin näiden ameikkalaisten lyhenteiden viljeleminen, ei ihan istu ikäihmisille. Paljon kohteliaampaa sanoa: Lepää rauhassa!

      • ikuinenihailija

        Onko pattisi hirveän kipeä ? Ota Buranaa
        H.A.N.D.


      • restinpeace
        ikuinenihailija kirjoitti:

        Onko pattisi hirveän kipeä ? Ota Buranaa
        H.A.N.D.

        Herkkänahkainen taitaa tarvita itse Buranaa :)


      • Ei.rippejä

        Totta!!!


      • restinpeace
        Ei.rippejä kirjoitti:

        Totta!!!

        Samoin nämä okey tai OK ja hello toitotukset eivät ole suomea, eivätkä tee meistä yhtään eurooppalaisempia.


      • New-age
        Ei.rippejä kirjoitti:

        Totta!!!

        Voiko Buranasta tulla krapula? Tässä yhtenä iltana oli viluinen ja flunssaa enteilevä olo. Yleensä otan nelisatasen puolikkaan. Otin vahingossa koko tabletin. Aamulla oli otsa tosi kipeä. Toinen vaihtoehto, että pukkasi suuria ajatuksia, mutta jäivätkin jumiin. Tämä ei ollut migris, mikä aiheuttaa sahalaitavaloshow:n.


      • Pölynvalkoinenhiekkavain
        ikuinenihailija kirjoitti:

        Onko pattisi hirveän kipeä ? Ota Buranaa
        H.A.N.D.

        Kepeät mullat isolla lapiolla.


    • Mikähän tässä on ketjun aihe?
      Tähden tähteistä näkyy olevankin jo yksi aloitus, niin jatketaan noitten vieraitten kielien käytöstä turhanpäiten.
      Meille tuli kauan sitten yksi ravintola, jonka nimi on "come 2 eat". En ole jalallani siihen astunut vaikka kuulemma on ihan hyvää ruokaa. Mutta aivan periaatteesta ... Sen ravintolan nimi työntää jotenkin kauemmaksi minua.

      • restinpeace

        Sinun mielipiteelläsi ei nyt ole paskankaan merkitystä mihinkään asiaan, svedupelle.


    • ö-Öö

      Joo

      Mimmiin muuten, tai musaansa en ota paljoa kantaa, mä vaan jotenkin pelkäsin sen näkemistä. Kuin suoraan jostain vampyyrileffasta ja äänikin kammottava.

      Viimeaikojen kummalisin otsikko"Juhani Palmu syttyi tuleen", tai jotenkin noin.

      Ihmisiä kuolee,, tai tapahtuu jotain kummallista, ne sitten puheenaiheina. Helppoja juttuja muuten tehdä, jonkin Mauno Koiviston negrofiilit varmasti oli olleet valmiina vaikka kuinka kauan. Pikkasen lisäinfoa ja keissi on valmis. Vähänkään kuuluisien ihmisten tapahtumat, etenkin kuolemat helppoja. Sekä toimittajille, että juoruhenkilöille. Pitäähän sitä puheenaiheita olla.

      Tähden kuolema oli mulle jotenkin yllätys. Olin luullut sen kuolleen jo ajat sitten. Palmun palo oli yllätys, vaikka nyt kundi on aina säheltänyt ja ollut julkisuudessa. Samaten vielä toimivien kuuluisuuksien, artistien kuolemat yllättävät, Häkkinen, Järvinen, Streng, Kari Tapio... Ne on yllätyksiä, Tähden tapaus oli myös ylllätys, tosin ihan eri syystä.

      Aika tylsää olisi, jos kukaan ei koskaan kuolisi.

      =DW=

    • Kalle-K

      Pitkä oli laulaja-ura yli 50-vuotta.
      Suomen ensimmäinen kultalevy 1955.
      RIP Annikki Tähti.

    • Annikki Tähti on laulaja, jonka muistan hyvin lapsuudestani.
      Kaksi laulua jäivät jo pikkulikan mieleen,

      Balladi Olavinlinnasta ykkösenä, kuinka linnassa 60 luvulla perheen kanssa käydessä kaikkialta etsin sitä murtunutta pihlajaa marjoineen. Rakkaustarina laulussa tuntui silloin niin aidolta ja oikealta, sellainen tyrmä ja pihlaja varmasti jossain on. Siitä portaanpielestä yhden pihlajan huomasin, olisiko se voinut juuri se olla.

      Toinen laulu on Kuningaskobra, lapsuudessa siitä jo kuullessaan jotain ihmeellistä mystiikkaa ja salaperäisyyttä ja lapsen mielikutus tietysti laukkasi.
      Jotain ihmeellistä, että käärmeellä voi olla palatsi, kruunu ja vielä silmälasitkin.

    • Ikäisekseen-aikaan

      Hän mennyt on.....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      171
      1579
    2. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      336
      1176
    3. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      55
      1042
    4. Tappio Rydmanille

      Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html
      Perussuomalaiset
      187
      878
    5. Milloin näit kaivattusi viimeksi?

      Mitä olisit halunnut tehdä tai sanoa hänelle?
      Ikävä
      39
      769
    6. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      49
      740
    7. 61
      674
    8. Sometähti villisika-Seppo on kuollut

      Suomussalmella lemmikki­eläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-20232445
      Suomussalmi
      33
      651
    9. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      634
    10. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      78
      578
    Aihe