Ens viikolla olis E-kortin käsittelykoe ja tuo kulmaperuutus ei suju millään. Joka kerta menee linkkuun tai liian vinoon ja usein en saa edes mutkaan sitä kärriä käännettyä, kun tapahtuu jompikumpi linkkuun tai liian vinoon ohi radan. Ja nyt on 4 tuntia harjoitusta takana ja sama tunne ku aloittaessakin. Saan loppuun asti jos joku on siinä neuvomassa mutta omillaan ei onnistu.
Täysperävaunun kulmaperuutus
Juustis123
7606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei sitä kannata ressata. Itellä oli pari vuotta sitten sama homma, ei millään meinannut onnistua ja sitten ku lopetin asiasta ressaamisen ja rauhassa kokeilin ni onnistu heti ja sen jälkeen aina onnistunu.
Unohda se nuppi mielestäsi, ja ajattele kääntäväsi kärryä niin kuin peruuttaisit puolikasta.
Nyt jo 4 tuntia takana !!!! Hah hah haaaaa. Minä olen ajanut rekkaa vuodesta 1979 ja vieläkin on vaikeita paikkoja. Harjoitus tekee mestari tai sitten ei.
ota inssiin viis aksilinen kärri, niin homma hoituu.
Ei kai se vaikeeta ole. Pistää kärryn menemään ja menee vetäjällä perässä.
Lainaan tätä ketjua kysyäkseni.
Mikä aiheuttaa sen kun täysperällä peruuttaessa välillä kun joutuu vähän suuremmassa kulmassa pihan ahtauden takia peruuttamaan, alkaa nuppi pompottaa niin saatanasti?
Ei tunnu vaikuttavan onko teli ylhäällä vai alhaalla.
seuraa kärryn eturenkaita kun peruutat. vois olla yks helppo tapa peruuttaa