onks tääl ketää kokeneit USA matkailijoit ? mikäs on paras paikka matkustella usas ? onkx ketää käyny esim Mississsipis tai alabamas ?
USA MATKAILU
4
543
Vastaukset
- Cornerstone
Riippuu siitä millainen ihminen olet ja mitä harrastat,mistä olet kiinnostunut,mitä etsit.Yhtä hyvin voisi kysyä esim.mikä on paras paikka euroopassa.
- Usa..boyyy
No semmost perus usa meininkii . God , guns , donald trump , hamburgerii , bbq pihvii , cocist ja budweiser bissee , muscle carssei , kaikkeee sika siistii usa settii..
- fdsk
Kaliforniasta löytyy kaikkea tuotakin, kun pysyttelee pääosin syrjässä Losin ja SF:n suurkaupunkialueilta.
Sierra Nevadan vuoriston kullankaivajakylistä löytyy vanhoja saluunoita, joista saa todella hyvää BBQ:ta ja normaalia Budweiseria sopuhintaan. V8-pickuppeja ajamassa kylärundia tähtilippu lavalla ja porukka etniseltä jakaumaltaan hyvin tasalaatuista, jumalaapelkäävää ja huonohampaista hillbillyä (kelpaako etnografia ylläpidolle nyt?). Trump on siellä pop. Samoin aseenkanto-oikeus ja armeija.
Aavikon highway-suorilta käyt bongaamassa Harleyt, jumalattoman kokoiset motorhomet ja Smokey and the Bandit -henkiset jenkkirekat. Central Valleysta lihakarjalaitumet. Muscle carsit näkee parhaiten näyttäytymässä Santa Monican Ocean Avenuella ilta-aikaan. Vuokra-auto vaan pariksi viikoksi alle ja tsekkaamaan mestat, et kadu. - Usa..boyy
kuulostaa helvetin hyvält . en kyl ois kuvitellu et californiast löytyis noin aitoo usa meininkii . No ei muuta ku nokka kohti losii ni näkee samal reissul hollywoodin ja aidon usan..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html414237Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424042Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353158Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat173081Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653014Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732755Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982473Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202135- 452035
- 241780