Tervetuloa Simssuohon! Sivuilta löytyy mm pitkät listat koodeja sekä lataussivustoja. Kaikki palaute otetaan mielellään vastaan:)
http://suoturve.net/simssuo/
Uusi epävirallinen TS4-sivusto
6
291
Vastaukset
Ohon, Simssu! Kiitoksia tervetulotoivotuksesta. Valitsemani käyttäjätunnus on kuitenkin jo näköjään olemassa joten en voi kirjautua.*) Siksi osallistun upean näköisen epävirallisen sivustonne toimintaan ainoastaan epävirallisesti.
*) Kirjautumisen vahvistusviesti katosi bittiavaruuteen. Pahoitteluni tapahtuneen johdosta ja vakuutan, että vahinko oli yksinomaan minun, kun en edeltä varmistanut jo hieman vanhentuneen postini täyttöastetta. Parinvaihtoon, rahalahjoituksiin ja suoritusta parantaviin lääkekuureihin kehottavien viestien määrä yllätti jälleen kerran. :)
PS. Tämä ei ole palaute vaan selite.Simahtanut, aktivoin nickisi Suoturpeessa:) Oisi niin hienoa saada sut mukaan foorumille ja meininkeihin!
Kiitos Hilbert! Sivusto näyttää minun mielestäni kivalta, asialliselta ja ollakseen niin uusi, se pitää sisällään yllättävän paljon hyödyllistä tietoa. Arvostan työsi tuloksia ja koetan jotain pientä kirjoitella sinne minäkin. Tsemppii, jeeeee! :)
Paljon kiitoksia! Olen nähnyt aikalailla vaivaa tuon sivuston eteen, joten toivon, että se löydettäisiin:)
Nyt uutena parit tutoriaalit perusvärjäyksiin! Mitä muuta Simssuo vielä teistä kaipaisi?Olen funtspohtinut ja kysyn lähinnä tuodakseni ymmärtämättömyyteni esille ymmärrettävässä muodossa. (lol)
- onks siellä foorumilla yleistä höpinää, (jo avattuja) topikkeja TS4-lisäreistä, kamapakeista sun semmosista ja jos on, niin miten sinne pääsen itse kirjoittamaan? Niistä kun olis kiva kysellä mielipiteitä ja ihmetellä vaiks porukassa.
- onks siinä foorumin käytössä jotain semmoista, et pitää esimerkiks esittäytyä ekana ennen kuin foorumille voi kirjoittaa? Luin jotain sen suuntaista sieltä kehityskeskustelun puolelta, mut en älynnyt menikö se läpi. On tuo kognitiivinen dissonanssi aika pahana, niin ei heti tajua. :)
Noita aloituksia en ole tehnyt, kun yksin kirjoittaminen alkoi maistua puulta parin ekan topicin jälkeen:P Uusia ketjuja saa siis luoda hyvinkin mielellään!
Foorumilla oli ensimmäisen viestin tarkastus käytössä, jäännöksenä vanhan palvelimen kanssa olleista kaistaongelmista. Nyt kuitenkin (ööm eilen) päivitin oikeuksia niin, että kaikkien onnistuneesti rekisteröityneiden The Sims 4 -alueelle tai Tiedotteet ja palaute -osioon kirjoitajien viestien PITÄISI mennä läpi. Kertokaahna ihmeessä, jos tässä on jotain vihrettä!
Seuraavaksi sivustolle lienee tulossa tutoriaalia posejen käytöstä. Eli kuvaamisesta kiinnostuneet, olkaahan kuulolla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913507Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123100Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632489Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92125Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411910Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61858Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391682- 901571
- 721123
- 741110