Tervetuloa Simssuohon! Sivuilta löytyy mm pitkät listat koodeja sekä lataussivustoja. Kaikki palaute otetaan mielellään vastaan:)
http://suoturve.net/simssuo/
Uusi epävirallinen TS4-sivusto
6
239
Vastaukset
Ohon, Simssu! Kiitoksia tervetulotoivotuksesta. Valitsemani käyttäjätunnus on kuitenkin jo näköjään olemassa joten en voi kirjautua.*) Siksi osallistun upean näköisen epävirallisen sivustonne toimintaan ainoastaan epävirallisesti.
*) Kirjautumisen vahvistusviesti katosi bittiavaruuteen. Pahoitteluni tapahtuneen johdosta ja vakuutan, että vahinko oli yksinomaan minun, kun en edeltä varmistanut jo hieman vanhentuneen postini täyttöastetta. Parinvaihtoon, rahalahjoituksiin ja suoritusta parantaviin lääkekuureihin kehottavien viestien määrä yllätti jälleen kerran. :)
PS. Tämä ei ole palaute vaan selite.Simahtanut, aktivoin nickisi Suoturpeessa:) Oisi niin hienoa saada sut mukaan foorumille ja meininkeihin!
Kiitos Hilbert! Sivusto näyttää minun mielestäni kivalta, asialliselta ja ollakseen niin uusi, se pitää sisällään yllättävän paljon hyödyllistä tietoa. Arvostan työsi tuloksia ja koetan jotain pientä kirjoitella sinne minäkin. Tsemppii, jeeeee! :)
Paljon kiitoksia! Olen nähnyt aikalailla vaivaa tuon sivuston eteen, joten toivon, että se löydettäisiin:)
Nyt uutena parit tutoriaalit perusvärjäyksiin! Mitä muuta Simssuo vielä teistä kaipaisi?Olen funtspohtinut ja kysyn lähinnä tuodakseni ymmärtämättömyyteni esille ymmärrettävässä muodossa. (lol)
- onks siellä foorumilla yleistä höpinää, (jo avattuja) topikkeja TS4-lisäreistä, kamapakeista sun semmosista ja jos on, niin miten sinne pääsen itse kirjoittamaan? Niistä kun olis kiva kysellä mielipiteitä ja ihmetellä vaiks porukassa.
- onks siinä foorumin käytössä jotain semmoista, et pitää esimerkiks esittäytyä ekana ennen kuin foorumille voi kirjoittaa? Luin jotain sen suuntaista sieltä kehityskeskustelun puolelta, mut en älynnyt menikö se läpi. On tuo kognitiivinen dissonanssi aika pahana, niin ei heti tajua. :)
Noita aloituksia en ole tehnyt, kun yksin kirjoittaminen alkoi maistua puulta parin ekan topicin jälkeen:P Uusia ketjuja saa siis luoda hyvinkin mielellään!
Foorumilla oli ensimmäisen viestin tarkastus käytössä, jäännöksenä vanhan palvelimen kanssa olleista kaistaongelmista. Nyt kuitenkin (ööm eilen) päivitin oikeuksia niin, että kaikkien onnistuneesti rekisteröityneiden The Sims 4 -alueelle tai Tiedotteet ja palaute -osioon kirjoitajien viestien PITÄISI mennä läpi. Kertokaahna ihmeessä, jos tässä on jotain vihrettä!
Seuraavaksi sivustolle lienee tulossa tutoriaalia posejen käytöstä. Eli kuvaamisesta kiinnostuneet, olkaahan kuulolla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672515Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1842182Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.472103Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1262064Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331855Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1941565Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2201505Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171361Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261275Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva1981056