Kalifiksi...

2369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pitänee laittaa kolehti pystyyn että haastattelijoille saadaan ostettua oikein isot pussit höpö heinää. Sittenhän sitä luulisi että tulisi oikein innoatiivisia kysymyksiä hakioille eikä mitään juntti paskaa ja keskusta puolueen hyvä veli kytköksiä. Kaupungin virkoihin on perinteisesti riittänyt törrö tissit ja osaa antaa lovea oikeille henkilölle. Sillähän ei ole mitään väliä onko ihminen viisas vai tyhmä.

Äänestä

Tikkasen kokemus oli ylivertainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VoeHyvääPäevää kirjoitti:

Kalifin paikalle pyrkii hän taasen:
http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kainuu/paula-halonen-tytti-maatta-ja-veikko-tikkanen-hakivat-kuhmon-johtoon/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu