Miten kertoa ettei ole kiinnostunut

Oon nyt puhunu pari päivää yhen jätkän kaa ja vaikuttaa tylsältä koko ajan puhuu vaan omasta työstään eikä kysy mitään minulta olen yrittänyt vaihtaa keskustelun aihetta mutta ei. Nyt vaan mietin mitä sanon että lopettaisi mulle puhumisen ja tajuaisi etten ole kiinnostunut.
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sano vaan "Painu helvettiin, kukaan ei halua sua tänne senkin läski ruma kasa paskaa, äläkä koskaan tule takaisin!"
(Älä oikeasti)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ninx kirjoitti:

Oon nyt puhunu pari päivää yhen jätkän kaa ja vaikuttaa tylsältä koko ajan puhuu vaan omasta työstään eikä kysy mitään minulta olen yrittänyt vaihtaa keskustelun aihetta mutta ei. Nyt vaan mietin mitä sanon että lopettaisi mulle puhumisen ja tajuaisi etten ole kiinnostunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu