Halpa skootteri vakuutus

Yamahanhankin

Ostin tällä viikolla skootterin, otin siihen perus liikennevakuutuksen IFiin. Perheen kaikki vakuutukset ovat IF:issä, mutta silti vakuutuksen hinta on keskittämis alennuksenkin jälkeen 405€, ja nyt katoin netistä, niin jossain Popvakuutuksessa sama skootteri vakuutus on 205€! Miten tuo edes voi olla mahdollista, ja onko jollain kokemuksia popin skootterivakuutuksesta, sillä jos asia noin on, eli on tasan 200 egen ero hinnassa, niin maanantaina vaihtuu ifi popiin.

2

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jutustelija1

      Itse ainakin olen saanut kilokyykynkin vakuutukset halvemmalla koko vuodeksi kuin sinulla tuo 405€. Toki siis bonareiden kanssa mutta kaiketi niitä on sinullakin.

      Ja siis OP:sta (Entinen Pohjola) kannattaa kysyä jos edullista ja hyvää haluaa.

    • fyffex

      Kannattaa irtisanoa kaikki vakuutukset If Vakuutusyhtiöstä, niin minäkin olen tehnyt. Moottoripyörävakuutus on If:ssä noin 100% kalliimpi kuin POP-vakuutus. Autoissa ei ole suurta eroa, mutta sielläkin säästää useita kymppejä autossa. Pikkukasko on moottoripyörissä ilmainen POP:issa, kun vertaa esimerkiksi OP-Pohjolan hintoihin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      126
      6673
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      57
      5763
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      85
      4477
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      94
      4376
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      152
      4199
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      85
      1496
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      385
      1407
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1315
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1297
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1084
    Aihe