Halpa skootteri vakuutus

Yamahanhankin

Ostin tällä viikolla skootterin, otin siihen perus liikennevakuutuksen IFiin. Perheen kaikki vakuutukset ovat IF:issä, mutta silti vakuutuksen hinta on keskittämis alennuksenkin jälkeen 405€, ja nyt katoin netistä, niin jossain Popvakuutuksessa sama skootteri vakuutus on 205€! Miten tuo edes voi olla mahdollista, ja onko jollain kokemuksia popin skootterivakuutuksesta, sillä jos asia noin on, eli on tasan 200 egen ero hinnassa, niin maanantaina vaihtuu ifi popiin.

2

772

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jutustelija1

      Itse ainakin olen saanut kilokyykynkin vakuutukset halvemmalla koko vuodeksi kuin sinulla tuo 405€. Toki siis bonareiden kanssa mutta kaiketi niitä on sinullakin.

      Ja siis OP:sta (Entinen Pohjola) kannattaa kysyä jos edullista ja hyvää haluaa.

    • fyffex

      Kannattaa irtisanoa kaikki vakuutukset If Vakuutusyhtiöstä, niin minäkin olen tehnyt. Moottoripyörävakuutus on If:ssä noin 100% kalliimpi kuin POP-vakuutus. Autoissa ei ole suurta eroa, mutta sielläkin säästää useita kymppejä autossa. Pikkukasko on moottoripyörissä ilmainen POP:issa, kun vertaa esimerkiksi OP-Pohjolan hintoihin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1496
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      1255
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      901
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      855
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      846
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      803
    7. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      84
      758
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      719
    9. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      56
      683
    10. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      638
    Aihe