Halpa skootteri vakuutus

Yamahanhankin

Ostin tällä viikolla skootterin, otin siihen perus liikennevakuutuksen IFiin. Perheen kaikki vakuutukset ovat IF:issä, mutta silti vakuutuksen hinta on keskittämis alennuksenkin jälkeen 405€, ja nyt katoin netistä, niin jossain Popvakuutuksessa sama skootteri vakuutus on 205€! Miten tuo edes voi olla mahdollista, ja onko jollain kokemuksia popin skootterivakuutuksesta, sillä jos asia noin on, eli on tasan 200 egen ero hinnassa, niin maanantaina vaihtuu ifi popiin.

2

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jutustelija1

      Itse ainakin olen saanut kilokyykynkin vakuutukset halvemmalla koko vuodeksi kuin sinulla tuo 405€. Toki siis bonareiden kanssa mutta kaiketi niitä on sinullakin.

      Ja siis OP:sta (Entinen Pohjola) kannattaa kysyä jos edullista ja hyvää haluaa.

    • fyffex

      Kannattaa irtisanoa kaikki vakuutukset If Vakuutusyhtiöstä, niin minäkin olen tehnyt. Moottoripyörävakuutus on If:ssä noin 100% kalliimpi kuin POP-vakuutus. Autoissa ei ole suurta eroa, mutta sielläkin säästää useita kymppejä autossa. Pikkukasko on moottoripyörissä ilmainen POP:issa, kun vertaa esimerkiksi OP-Pohjolan hintoihin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      24
      4636
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3724
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      48
      3095
    4. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      54
      2667
    5. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      51
      2599
    6. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      205
      2597
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2390
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      152
      2328
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1945
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      108
      1529
    Aihe