Hoas Lintuvaara

Muuttoedessä

Moi! Olen muuttamassa Hoasin solukämppään Espoon Lintuvaaraan. Ilmeisesti kyseessä on pientalo, jossa on 4 huonetta, keittiö, olohuone ja wc ja kylppäri. Eli kämppäni on Metsälinnunreitti 2 Hoasin sivujen mukaan. Kylpyhuone huolettaa ehkä eniten, sillä Hoasin sivuilla ei ole kuvia siitä. Pliis kertokaa jos tiedätte näistä kämpistä ja kyseisestä asuinalueesta jotain tärkeää infoa! Kiitos :)

5

3264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuulikki71

      Klikkaa tältä sivulta oikeasta reunasta linkki "Huone".

    • Anonyymi

      Varoitus! Tosi huonokuntoisia asuntoja, varsinkin solut. En laittaisi edes koiraani sinne.

    • Anonyymi

      Nämä asunnot eivät ole ihmisasunnoksi soveltuvia. Erittäin paskaisia ja huonokuntoisia luukkuja, joissa ei ole minkäänlaista äänieristystä. Vietin täällä elämäni tuskaisimmat 3 kuukautta.

    • Anonyymi

      Asun lintuvaaran vieressä. Lintuvaarassa ei ole kirjaimellisesti yhtään mitään, mutta Leppävaara on aika lähellä. Polkupyörällä pääsee Selloon suht nopeasti. Muutama vuosi sitten Lintuvaaran läpi meni pari bussivuoroa ja yksi bussi kulki ehkä vartin välein. Rauhallinen se on alueena ja tietyllä tapaa palvelut on lähellä. Kävellen pitää olla sinnikkyyttä, jos minnekään haluaa. Kaupassa saattaa pystyä käymään kävellen. Alepaan ei ole ihan älytön matka.

      Liikkumiseen on paljon erilaista pururataa ja muuta polkua, jos tykkäät metsistä. Tuo alue on rakennettu vähän sillä silmällä, että ihmisillä on auto. Luonnonläheinen ja rauhallinen alue melko lähellä Espoon suurinta keskusta. Itse talosta en osaa sanoa yhtään mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6424
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3843
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3220
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1736
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      989
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      966
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      890
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      879
    Aihe