Varokaa Yksityisten lääkäri firmojen Huijareita ?

HUIJAUSYRITYS

Tilasin Kajaaniin 2016 yksityislääkäriin ajan Netistä ja myöhemmin peruin ajan . Kas kummaa 29.6,2017 tuli aika klo 22.00 alypuhelimen Nettiin . Viesti : Lääkäriaika 30.6 .2017 ja olin mökillä . Poistin heti viestin ja luulin ,että oli virhe . Sama toistui eilen 3.7 .Viesti: aika 5.7.2017 klo 10.10 .Molemmilla kerroilla oli paikka Nokialla oleva ulkomaisten rahamiesten sairaala. Poliisi selvitti asian ja on vain puhelin näppäily virhe .Jouduin itse antamaan puhelimessa henkilö tiedot ja lupasivat poistaa ko.puhelin numeron. Miten näppäily virhe voi toistua ? Selvä huijaus. Varokaa yksityisiä LÄÄKÄRIFIRMOJA .

13

982

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä ne yritti sinulta huijata?

      • OLIHYVÄPOLIISI

        Tietusti euroja ! Kyllä se on huijaus ja kotirauhan rikkominen jos lähettää yöllä klo 22.00 lähettää nettiviestejä . Paljastui nimittäin että Nokialla- Kauppakatu 1-3 ollut mitään vastaaottoaikoja varattuna . Lisäksi Firma Lääkäritalo on toimii myös Suomussalmella.Tosin eri nimellä .En syytä ko. firmmaa ja olen käyttänyt 3-v. sitten täällä lääkäri palvelua . Lääkäritalon ajanvarauksen hoitaa eri toimija . Kuka ? Oli puhelinnumero joka ei ollut käytössä . Tuliko puhelut ilmeisesti avaruudesta .En syytä ketään huijauksesesta mutta minun kotirauhaa on rikottu törkeästi .


      • ???????


    • mitäsattuunäppäimiä

      Ite oot painellu vääriä näppäimiä ja vääriin kohtiin kun et osaa käyttää tietokonetta. Sitten kehtaat tulla meuhkaamaan ja syyttelemään muita.

      • Anonyymi

        suomalaisten tapa leikkiä "kunnonkansalaista joka ei valita" hyökkää AINA vastaan jos esittää kritiikkiä...mikä ihmeen lahko sekin!!?


    • DrHulluwuud

      Aloittajan viesteistä päätellen lääkäriin olisi kyllä mentävä.

    • Djdlsö

      Olipa harvinaisen sekavasti kirjoitettu, kannattikohan perua lääkäriaikaa....

    • Kaikkisovittu

      Siis toistan lyhesti selvällä kirjoitus kielellä : En ole tilannut2016 v.jälkeen lääkäritalolta aikoja .Kuka lähtisi Nokialle lääkäriin,koska asun Suomussalmella ja Kainuun sote toimii hyvin .Kirjoitusta enää kommentoi myöhemmin asiaa . LOPPU ?

      • oppiiiänkanssa

        Ei kannata tilailla yksityisiltä mitään!


    • DrHulluwuud

      Käy kuitenkin lekurissa omalla kotipaikkakunnallasi.

    • Jos ne yritti sinulta euroja huiputtaa, niin onko sinulla niitä paljonkin?

    • Turhaa--vaahtoamista

      Voi hyvänen aika!
      Aloittaja oletko miettinyt, että kenties joku muu on varannut ajan itsellen ja näppäillyt oman puhelinnumeronsa vahingossa väärin asiakastietoihin tai olet hankkinut uuden puhelinliittymän, jonka numero on ollut aiemmin käytössä varauksen tehneellä henkilöllä. (Aiemmin käytössä ollut puhelinnumero voidaan antaa toiselle muistaakseni puolen vuoden kuluttua.) Puhelinnumero on voinut olla liittymän edellisen omistajan tiedoissa ja sitä ei ole korjattu oikeaksi. Tuon seurauksena olet saanut lääkäriasemalta muistutuksen ajan varaamisesta. Nuo saamasi viestit johtuvat 90%:n varmuudella jostakin edellä kuvatun tapaisesta syystä.

      Ei siitä muistutuksesta peritä maksua, vaan aika olisi pitänyt varata sinun nimellä ja osoitteella ja niin edelleen. Lopeta hyvä ihminen tuo turha vaahtoaminen asiasta, jossa ei oikeasti ole tapahtunut mitään ihmeellistä, vaan todennäköisesti jokin inhimillinen erehdys. Ei suurilla lääkärifirmoilla tarvitse sinua huijata, sillä ne saa ihan riittävät tuotot hoitamalla potilaita ja perimällä maksun tehdystä työstä.

      Itse en ole millään tavalla kytköksissä lääkärifirmoihin, mutta käytän heidän palvelujaan ja puhelinmuistutukset ajanvarauksesta ovat tuttuja ja todella hyvää palvelua asiakkaan kannalta.

    • Anonyymi

      Helsingin Sanomien mukaan suuret lääkäriyhtiöt vaativat Kainuussa yleislääkärien palkkioina huomattavasti enemmän kuin Uusimaalla

      Tuskin lääkärit ovat täällä suhteellisesti niin paljon parempia, vaan syynä on Terveystalon ja Mehiläisen johtajien ahneus .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe