en-vulcan 500 hihna.

kuminauhaa

mikähän mahtaa hihnan kestävyys olla? katselin hintoja..350-450e!!!! samaa remmiä käytetään muissakin ja hinta sama. onko kukaan keksinyt mikä remmi kävisi ilman että joutuu kiskurihinnan maksamaan jos risahtaa, tai edes jotenkin järkevään hintaan semmoisen saisi.

5

1860

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äreevanhaukko

      Mistähän johtuu pillittämisesi,,itseasiassa halvempaa "lystiä" kuin ketjujen kanssa pelaaminen,,niitä joutuu vaihtamaan useammin.Ei sitä hihnaa tarvitse vaihtaa ilman oikeata syytä (poikkimeno) tosin on jo sellainen.Ajelet aivan rauhassa vaan,,veikkaan että saat 10vuotta noilla Kawasi tehoilla körötellä ennenkuin hihna kaputt

    • remmionok

      Mä ajoin ltd 450 llä 40 tuhatta eikä tarvinnut vaihtaa. (matka-ajoa)

    • HarrikkaHauskaa

      Kun on noista vermeistä kyse, kannattaa pitää mukana sukkahousuja, niistä saa hihnan kotimatkalle.

    • kuminauhaa

      ok,toivotaan että kestää. entäpä se kitinä ja narina? on linjassa ja ei hapero, narisee vaan jumalattomasti. hihnaspray vai joku muu mikä ei haurastuta kumia? vai onko ne kaikki tommosia kitisijöitä? vaiheistostakin kuuluu jumalaton mekkala kun moottorijarruttaa, suorat hampaat sen kai tekee...?

      • Anonyymi

        Kävin koe ajamassa tuollaisen vehkeen ja mielestäni kuului aikamoinen meteli ihan kuin laakeri vika mutta ilmeisesti hihna rutisee, onko tuo normaalia vai onko syytä huolestua moisesta äänestä. pyörällä ja ilmeisesti hinallakin ajettu n 43 t km.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      107
      3099
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2425
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1966
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1520
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1490
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1395
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      912
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      907
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      846
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      769
    Aihe