en-vulcan 500 hihna.

kuminauhaa

mikähän mahtaa hihnan kestävyys olla? katselin hintoja..350-450e!!!! samaa remmiä käytetään muissakin ja hinta sama. onko kukaan keksinyt mikä remmi kävisi ilman että joutuu kiskurihinnan maksamaan jos risahtaa, tai edes jotenkin järkevään hintaan semmoisen saisi.

5

1874

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äreevanhaukko

      Mistähän johtuu pillittämisesi,,itseasiassa halvempaa "lystiä" kuin ketjujen kanssa pelaaminen,,niitä joutuu vaihtamaan useammin.Ei sitä hihnaa tarvitse vaihtaa ilman oikeata syytä (poikkimeno) tosin on jo sellainen.Ajelet aivan rauhassa vaan,,veikkaan että saat 10vuotta noilla Kawasi tehoilla körötellä ennenkuin hihna kaputt

    • remmionok

      Mä ajoin ltd 450 llä 40 tuhatta eikä tarvinnut vaihtaa. (matka-ajoa)

    • HarrikkaHauskaa

      Kun on noista vermeistä kyse, kannattaa pitää mukana sukkahousuja, niistä saa hihnan kotimatkalle.

    • kuminauhaa

      ok,toivotaan että kestää. entäpä se kitinä ja narina? on linjassa ja ei hapero, narisee vaan jumalattomasti. hihnaspray vai joku muu mikä ei haurastuta kumia? vai onko ne kaikki tommosia kitisijöitä? vaiheistostakin kuuluu jumalaton mekkala kun moottorijarruttaa, suorat hampaat sen kai tekee...?

      • Anonyymi

        Kävin koe ajamassa tuollaisen vehkeen ja mielestäni kuului aikamoinen meteli ihan kuin laakeri vika mutta ilmeisesti hihna rutisee, onko tuo normaalia vai onko syytä huolestua moisesta äänestä. pyörällä ja ilmeisesti hinallakin ajettu n 43 t km.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe