Eli kysyisin, että milloin ostitte vihkisormuksen? Pari kuukautta ennen hääpäivää? Itse aattelimme sulhasen kanssa hankkia sormuksen n. kuukausi ennen hääpäivää..
Milloin ostitte sormuksen?
8
2211
Vastaukset
- Riina
Ostimme tammi-alesta, joka ajoittui sopivasti 1,5 kk ennen häitä.
- myöhään
kauheaa jos ei löydykään sopivaa..
itse teetin kun en löytänyt hienoa valmista. tettätys kesti kk. - ....
mulle ei löytynyt heti sopivan kokoista, joten sormus jouduttiin tilaamaan. tilaus kesti noin kuukauden. onneksi aikaa häihin vielä oli, sillä sain VÄÄRÄN sormuksen. uuden sormuksen odottelu kesti toisen kuukauden. eli menkää ajoissa sormusostoksille !!!!!
- Janna
Sormukset tuli ostettua noin puoli vuotta ennen häitä. Kun kohdalle viimeinkin sattui juuri sellaiset kuin haluttiin, ostettiin pois ja sattuivatpa olemaan jopa suuressa alennuksessa. :o)
- Kukkanen
Kannattaa ostaa aiemmin. Ihan siitäkin syystä, että kaiverruttaminen, jos siis haluatte kaiverrukset tehtävän käsin, saattaa kestää, riippuen siitä, paljonko on jonoa ennen teitä ja millä paikkakunnalla satutte asumaan.
- hanna
pari viikkoa ennen häitä. sopivaa kokoa ei löytynyt joten piti tilata, saatiin kuitenkin alle viikossa. kannattaa kuitenkin hankkia hyvissä ajoin.
- Vaimo-04
Me ostimme sormukset n.puoli vuotta ennemmin. Kuten yhdessä viestissä olikin, mekin saimme hyvällä alennuksella, varsinkin kun ostimme miehellekin uuden. Muista morsian kiillottaa kihlasormuksesi jos aiot sen pitää (kaikki ei välttämättä pidä). Itse en muistanut ja voi kuinka kuluneelta se näyttikään uuden timanttisormuksen vieressä =) Onnea Teille!!
- morsian-05
Meillä ostettiin eilen, ja häät heinakuun puolivälissä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824270Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1163303Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213287Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412734Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182514"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192181Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112016- 291944
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01903Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk451886