Kleopatra Ada Beach kokemuksia!

Tiedonhaluiset

Kertoisitko kokemuksia Kleopatra Ada Beach hotellista. Millainen all inclusive, huoneet ja hotellin palvelut yleensäkin.

Hotelille Detur on antanut neljä ****, joten ei kaiketi voi olla ihan kahden ** hotelli?
Arveluttaa Detur matkatoimistona sillä aika monella tuttavallani on huonoja kokemuksia.

Ihan turha kommentoida Alanyasta asiattomuuksia, sillä olemme matkustaneet eri puolilla Turkkia useita kertoja, viimeksi toukokuussa olimme pari viikkoa Alanyassa, joten vastauksia vain esittämääni kysymykseen kiitos!

13

3184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MeeHoitoon

      Taidat olla aika vitun tyhmä, kun kyselet tietoa Suoli24:ltä 😄

    • Sekopääkunon

      Tällä Alanya palstalla on valitettavasti eräs mielenterveysongelmista kärsivä häirikkö, joka vihaa Turkkia ja sabotoi keskustelua. Hän tuskin on koskaan käynyt Turkissa tai missään muuallakaan. En tiedä onko sama sekopää, joka vihaa myös Thaimaata. Katsii melkein mennä jollekin toiselle palstalle, jonne pitää kirjautua.

    • Surullinenkanava

      Niinpä niin, en lue tämän kanavan kommentteja koskaan ja en myöskään kysele kommentteja Alanyan hotelleista, mutta nyt on lomalle lähtöpäivämme tällä kertaa yksi ja ainoa jolloin voimme lähteä ja valitettavasti vain Deturilla on tuo matka tarjota, ellen sitten etsi lentoja ja varaa erikseen hotellia, sekin vaihtoehto on nyt esillä.

      Olen kaikki palstat käynyt läpi ja kyseisestä hotellista kommentit on aika vähissä, joten ajattelin vielä tämän kanavan kautta kysellä josko saisin vastauksen kyselyyni.
      On todella surullista, että henkisesti sairailla ihmisillä ei ole muuta tekemistä, kuin roikkua täällä ja yrittää parjata omilla kommenteillaan esim. Alanyaan matkustavien lomailua ja kuvitella, että siinä onnistuvat.
      Jospa vielä hiukan odottelen josko saisin ihan järkeviä vastauksia, jos en niin en tälle palstalle palaa enää.

    • Eideturia

      Detur nyt huijaa kaikessa vko on todellisuudessa 6 pvää ja toiseksi tuo eio ole 4 tähden hotelli, suomen mittapuulla 2,5 tähteä ruoka ok samoin hotrlliellielli, kattokerroksessa pieni kuntoilu huone. Älä luota deturiin ihan ylikallis firma, lentoajat ihan naurettavat, oppaat ihan kujalla kaikesta

      • 4kertaakäynytäällä

        Millä vitun suomen mittapuulla?
        Tiedoks vaan, et suomessa ei hotelleja listata tähdillä.
        Juu ja vielä sellainen juttu, et Ada Beach on yksi parhaimmista Kleopatran rannalla sijaitsevista all inclusive hotelleista


      • eideturia

        Urpo ei todellakaan ole kyseessä entinen hotelli nimeltä Gural! Omistaja vaihtui hot rempattii , tuo ada beach uusi nimi, suksi sinä urpo vittuu , enköhän itse tiedä hivenen paremmin 20 kertaa alanyassa käyneenä.

        Kuinka urpo sä oot jäit apukoulussa luokalle vai mitä ? Missä kohtaan sanoin Suomessa merkitään tähdillä opettele lukemaan liiman haistelija, kai sullakin sen verran hissi nousee ylös että jollain asteikolla ne Suomessakin hotelli rankataan


      • aurinkomatkatmyöskallis
        4kertaakäynytäällä kirjoitti:

        Millä vitun suomen mittapuulla?
        Tiedoks vaan, et suomessa ei hotelleja listata tähdillä.
        Juu ja vielä sellainen juttu, et Ada Beach on yksi parhaimmista Kleopatran rannalla sijaitsevista all inclusive hotelleista

        tällä vajaaälyiselle narkille pitää vissii vääntää rautalangasta, tajuatko yleisin asteikko menee 1-5 tähteä, joten 2-2,5 on keskitasoa, tajuaako tissiposki että esim 2,5 tähteä on keskitasoa eli ok taso hotellille, kuten edellinen postaaja kirjoitti. Irakin tasoonko noita hotelleja sitten pitäisi verrata, jätä se bensan haistelu vähemmälle nii ei kuole ne loputkin aivosolut. Luulisi että on päivän selvää jos matkustat Esim Turkkiin, vertaa heidän hotelleja Suomen tasoon, ja jos siinä nyt luki 2,5 tähteä esim, niin menikö päivä pilalle vai mikä on ongelma, bensan haistelija voi suksia vittuu viisastelematta, äiti kyllä paijaa jos ottaa noin koville kun ihmiselle halutaan antaa tavallisia vinkkejä, mikä ei bensareijolle sovi narkkari paska


    • Heheheee

      "Suomen mittapuulla" :D
      Mistä näitä tyyppejä sikiää :D

    • munakastako

      Makaroonit olivat hotellissa löysiä ja venäläinen vei munan.

      • Tiedonhaluinenvastaa

        Kiitos kaikille toinen toistaan typerimmistä kommenteista. Tulin siihen tulokseen, että tämä on Deturin halpamatkalaisten kanava jolla yritetään sabotoida muiden matkustamista Turkkiin.
        Siirsin lomaa vaihtaakseni lomalle lähtöpäivää, joten 2 vkon matka on tilattu Tjäreborgilta ja nyt voitte jatkaa keskenänne tätä typerää keskustelua silöä en tule enää palaamaan tälle saitille.
        Surullista miten porukoilla menee huonosti ja pitää sabotoida sen vuoksi muiden kysymyksiä ja kommentteja. Otan osaa.
        Aurinkoisia lomapäiviä kaikille turkkifaneille.


    • Alanya68

      Ei kokemuksia ko hotellista, mutta monesti Alanyassa käyneenä, kokemukset ristiriitaisia.
      Joskus hotsku parempi kuin ennakossa, joskus huonompi.
      Tähdet eivät kerro mitään hotskun tasosta, koska tähtiä saa lisäpalveluista, esim hotellissa on lastenallas, baari, myymälä jne.
      Lisäpalveluista saadut lisätähdet eivät kuitenkaan kerro mitään huoneesta tai palvelusta.
      Itse arvioin hotskujen hyvyyttä hinnan ja sijainnin mukaan.
      Aivan kamalaa hotskua ei ole tullut vastaan Alanyassa, ja hotskuhan on vaan nukkumispaikka:)

      • Ontullutvastaan

        On tullut vastaan, Deturin Atsalea hotelli. Kyseisellä hotellilla 4 tähteä Deturin mukaan ja hotelli ei vastannut tuskin 1 tähteä.


    • Alanya68

      Täältähän on poistettu viestejä sääntöjen vastaisesti.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2498
    2. 134
      1915
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1266
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1251
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1121
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1112
    7. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      25
      1073
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1069
    9. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      83
      1019
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      57
      963
    Aihe