mites meni kylällä joutopäivät? ajoin kakkosella kylän läpi 6 aikaan pe iltana enkä nähnyt
a vanhojen autojen näyttelyä
b markkinameininkiä
c ihmisiä
d oikeesti yht mitään
miten meni niinkuin omasta mielestä
joutopäivät
16
915
Vastaukset
- niinkuinennen
Kyllä joutopäivät menivät surkeesti. Niitä ei voi enää mitenkään verrta entisiin oikeisiin joutopäiviin. Nyt ovat kakarat olleet järjestämässä näitä juhlia. Ites kehuvat että hyvät pileet ja kansa tykkäsi, mutta se on valetta, kansa ei tykännyt. Jokainen jonka tapasin uikilla (oikea nimitys on tellu) ihmetteli missä on ihmiset, missä on joutopäiville tyypilliset tapahtumat. Puuttu tukkilaiset, tivoli, rokkikonsertti jne. Joutopäivien paikka on keskellä kirkonkylää.
- LoistoKemut
Ny oli hyvät kekkerit , suunnatulle ikäryhmälle . Uskokaa jo mikään ei ole muuttumatonta .
- Expuupatruuna
Samaa mieltä, hyvät pippalot oli. Viestiketjun avaajan kannattaisi varmaan opetella lukemaan ja sitten etsiä käsiin käsiohjelma, jossa kyllä ajat yms. tiedot olivat. Entisajat eivät palaa. Tukkialaisiakin oli viimeksi katsomassa korkeintaan kourallinen jos sitäkään ja ihan hirveät järjestelyt.
- neighborking
joutsalaiset tykkää huseerata keskenään,sehän on tuttu juttu. Joutopäivät menneen talven lumia,ketä ne kiinnostaa?!
- Meeeetrilakua
Närkästyneille !! Hartola järkkää korvaavan tilaisuuden markkinoista kiinnostuneille .
- joutsalainen
pitäisköhän pitää noin viiden vuoden tauko joutopäivillä....tälle vuodelle tuli pohjanoteeraus.
- normisysmis
Samat sällit vuodesta toiseen ylistävät miten hulppeata on meno,virsi ei uutta soundia ole saanut eikä saa.Joutsa on jämähtänyt näivetystilaan,sori vaan!
- PaskatKemut
joo tämä lirdardaa mies ,kävis ennemminkin sahapukista,kun joutopäivien ylistäjänä haha haaa :)!!
- AsiastaKiinnostunut
Hai ajaako tämä dirlandaa poju johtotähdellä ,kuin tummat , just ,just tiedän tään hepun jep !! Menny joutopäivistä entisajan hohto kokonaan pois,paljon kiini järjestelijöistä
- RyhtiäReippautta
Taitaapi olla sama poju jolla on niska,enemmän kumarassa ,kuin "urkilla" daa lirdandaa daa .
- loordiking
ei kyllä kukaan tajua yhtikäs mitään .puurot ja vellit joutsalaisilla taas kerran sekaisin ja vetelät pöksyissä,märkä jälki jää jälkeen,haju kantautuu kuninkaitten kuntahan asti. saisitte hävetä olemassoloanne ,jos osaisitte.
- AjatustaAsioihin
Kuningaskunnassahan hoidetaan kaikki järjestelyt nykypäivänä ihan toisella lailla esim. markkinat . Joutopäivät menivät ihan perseelleen ja ihmisten kiinnostus joutopäiviä kohtaa sammui ,kun asioita hoidetaan ,kuin "paskat pöksyssä " ja hehkutetaan hyvin menee "dirlandaa" Tä mähän haiskahtaa jo siltä mä en ymmärrä mitään .
- AallekkinPassaA
Noooh finnien kiusaamat ! Joutopäivät olivat onnistuneet bileet ja sopivat juuri oikeanlaiselle yleisölle . Sellaiset räkäposkella olevat puuttuivat . Älkää murehtiko kyl teitille joku " kaljapaini " osuu lähelle sydäntä .
- jayöksanon
Kuka tässä "kaljapainia" kaipaa.Kaljan panijoistahan oikein JS:n sivuilla tehdään valtakunnan pikku prinssejä. Kumarrus siihen suuntaan. Juominen muuttuu perinteen vaalimiseksi ,kun se tehdään sahdin voimalla.
- kokokok
niin kuka kertoo ekalle aloittajlle miten se homma meni ja missä luurailtiin
- KetTyts
Sanonta ett , vi ,,,,,,si meni kun laulettiin , vaanolisihan se mennyt muutenkin . Et hyvin meni ja mukavaa oli . Ens kesänä aloittaja voi ajaa ykkösellä ja silmät kiini.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a394394Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant2034278Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,193957Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K873316Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�1342856Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii662741- 2162730
Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1012389Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,1082221Martinan pankkikortti
Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa3711856