mites meni kylällä joutopäivät? ajoin kakkosella kylän läpi 6 aikaan pe iltana enkä nähnyt
a vanhojen autojen näyttelyä
b markkinameininkiä
c ihmisiä
d oikeesti yht mitään
miten meni niinkuin omasta mielestä
joutopäivät
16
1043
Vastaukset 16
- niinkuinennen
Kyllä joutopäivät menivät surkeesti. Niitä ei voi enää mitenkään verrta entisiin oikeisiin joutopäiviin. Nyt ovat kakarat olleet järjestämässä näitä juhlia. Ites kehuvat että hyvät pileet ja kansa tykkäsi, mutta se on valetta, kansa ei tykännyt. Jokainen jonka tapasin uikilla (oikea nimitys on tellu) ihmetteli missä on ihmiset, missä on joutopäiville tyypilliset tapahtumat. Puuttu tukkilaiset, tivoli, rokkikonsertti jne. Joutopäivien paikka on keskellä kirkonkylää.
- LoistoKemut
Ny oli hyvät kekkerit , suunnatulle ikäryhmälle . Uskokaa jo mikään ei ole muuttumatonta .
- Expuupatruuna
Samaa mieltä, hyvät pippalot oli. Viestiketjun avaajan kannattaisi varmaan opetella lukemaan ja sitten etsiä käsiin käsiohjelma, jossa kyllä ajat yms. tiedot olivat. Entisajat eivät palaa. Tukkialaisiakin oli viimeksi katsomassa korkeintaan kourallinen jos sitäkään ja ihan hirveät järjestelyt.
- neighborking
joutsalaiset tykkää huseerata keskenään,sehän on tuttu juttu. Joutopäivät menneen talven lumia,ketä ne kiinnostaa?!
- Meeeetrilakua
Närkästyneille !! Hartola järkkää korvaavan tilaisuuden markkinoista kiinnostuneille .
- joutsalainen
pitäisköhän pitää noin viiden vuoden tauko joutopäivillä....tälle vuodelle tuli pohjanoteeraus.
- normisysmis
Samat sällit vuodesta toiseen ylistävät miten hulppeata on meno,virsi ei uutta soundia ole saanut eikä saa.Joutsa on jämähtänyt näivetystilaan,sori vaan!
- PaskatKemut
joo tämä lirdardaa mies ,kävis ennemminkin sahapukista,kun joutopäivien ylistäjänä haha haaa :)!!
- AsiastaKiinnostunut
Hai ajaako tämä dirlandaa poju johtotähdellä ,kuin tummat , just ,just tiedän tään hepun jep !! Menny joutopäivistä entisajan hohto kokonaan pois,paljon kiini järjestelijöistä
- RyhtiäReippautta
Taitaapi olla sama poju jolla on niska,enemmän kumarassa ,kuin "urkilla" daa lirdandaa daa .
- loordiking
ei kyllä kukaan tajua yhtikäs mitään .puurot ja vellit joutsalaisilla taas kerran sekaisin ja vetelät pöksyissä,märkä jälki jää jälkeen,haju kantautuu kuninkaitten kuntahan asti. saisitte hävetä olemassoloanne ,jos osaisitte.
- AjatustaAsioihin
Kuningaskunnassahan hoidetaan kaikki järjestelyt nykypäivänä ihan toisella lailla esim. markkinat . Joutopäivät menivät ihan perseelleen ja ihmisten kiinnostus joutopäiviä kohtaa sammui ,kun asioita hoidetaan ,kuin "paskat pöksyssä " ja hehkutetaan hyvin menee "dirlandaa" Tä mähän haiskahtaa jo siltä mä en ymmärrä mitään .
- AallekkinPassaA
Noooh finnien kiusaamat ! Joutopäivät olivat onnistuneet bileet ja sopivat juuri oikeanlaiselle yleisölle . Sellaiset räkäposkella olevat puuttuivat . Älkää murehtiko kyl teitille joku " kaljapaini " osuu lähelle sydäntä .
- jayöksanon
Kuka tässä "kaljapainia" kaipaa.Kaljan panijoistahan oikein JS:n sivuilla tehdään valtakunnan pikku prinssejä. Kumarrus siihen suuntaan. Juominen muuttuu perinteen vaalimiseksi ,kun se tehdään sahdin voimalla.
- kokokok
niin kuka kertoo ekalle aloittajlle miten se homma meni ja missä luurailtiin
- KetTyts
Sanonta ett , vi ,,,,,,si meni kun laulettiin , vaanolisihan se mennyt muutenkin . Et hyvin meni ja mukavaa oli . Ens kesänä aloittaja voi ajaa ykkösellä ja silmät kiini.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921798
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1391283Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i1261045Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku29943S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant32845Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀41818Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul35744KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi15743Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁68710Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R46668