mites meni kylällä joutopäivät? ajoin kakkosella kylän läpi 6 aikaan pe iltana enkä nähnyt
a vanhojen autojen näyttelyä
b markkinameininkiä
c ihmisiä
d oikeesti yht mitään
miten meni niinkuin omasta mielestä
joutopäivät
16
915
Vastaukset
- niinkuinennen
Kyllä joutopäivät menivät surkeesti. Niitä ei voi enää mitenkään verrta entisiin oikeisiin joutopäiviin. Nyt ovat kakarat olleet järjestämässä näitä juhlia. Ites kehuvat että hyvät pileet ja kansa tykkäsi, mutta se on valetta, kansa ei tykännyt. Jokainen jonka tapasin uikilla (oikea nimitys on tellu) ihmetteli missä on ihmiset, missä on joutopäiville tyypilliset tapahtumat. Puuttu tukkilaiset, tivoli, rokkikonsertti jne. Joutopäivien paikka on keskellä kirkonkylää.
- LoistoKemut
Ny oli hyvät kekkerit , suunnatulle ikäryhmälle . Uskokaa jo mikään ei ole muuttumatonta .
- Expuupatruuna
Samaa mieltä, hyvät pippalot oli. Viestiketjun avaajan kannattaisi varmaan opetella lukemaan ja sitten etsiä käsiin käsiohjelma, jossa kyllä ajat yms. tiedot olivat. Entisajat eivät palaa. Tukkialaisiakin oli viimeksi katsomassa korkeintaan kourallinen jos sitäkään ja ihan hirveät järjestelyt.
- neighborking
joutsalaiset tykkää huseerata keskenään,sehän on tuttu juttu. Joutopäivät menneen talven lumia,ketä ne kiinnostaa?!
- Meeeetrilakua
Närkästyneille !! Hartola järkkää korvaavan tilaisuuden markkinoista kiinnostuneille .
- joutsalainen
pitäisköhän pitää noin viiden vuoden tauko joutopäivillä....tälle vuodelle tuli pohjanoteeraus.
- normisysmis
Samat sällit vuodesta toiseen ylistävät miten hulppeata on meno,virsi ei uutta soundia ole saanut eikä saa.Joutsa on jämähtänyt näivetystilaan,sori vaan!
- PaskatKemut
joo tämä lirdardaa mies ,kävis ennemminkin sahapukista,kun joutopäivien ylistäjänä haha haaa :)!!
- AsiastaKiinnostunut
Hai ajaako tämä dirlandaa poju johtotähdellä ,kuin tummat , just ,just tiedän tään hepun jep !! Menny joutopäivistä entisajan hohto kokonaan pois,paljon kiini järjestelijöistä
- RyhtiäReippautta
Taitaapi olla sama poju jolla on niska,enemmän kumarassa ,kuin "urkilla" daa lirdandaa daa .
- loordiking
ei kyllä kukaan tajua yhtikäs mitään .puurot ja vellit joutsalaisilla taas kerran sekaisin ja vetelät pöksyissä,märkä jälki jää jälkeen,haju kantautuu kuninkaitten kuntahan asti. saisitte hävetä olemassoloanne ,jos osaisitte.
- AjatustaAsioihin
Kuningaskunnassahan hoidetaan kaikki järjestelyt nykypäivänä ihan toisella lailla esim. markkinat . Joutopäivät menivät ihan perseelleen ja ihmisten kiinnostus joutopäiviä kohtaa sammui ,kun asioita hoidetaan ,kuin "paskat pöksyssä " ja hehkutetaan hyvin menee "dirlandaa" Tä mähän haiskahtaa jo siltä mä en ymmärrä mitään .
- AallekkinPassaA
Noooh finnien kiusaamat ! Joutopäivät olivat onnistuneet bileet ja sopivat juuri oikeanlaiselle yleisölle . Sellaiset räkäposkella olevat puuttuivat . Älkää murehtiko kyl teitille joku " kaljapaini " osuu lähelle sydäntä .
- jayöksanon
Kuka tässä "kaljapainia" kaipaa.Kaljan panijoistahan oikein JS:n sivuilla tehdään valtakunnan pikku prinssejä. Kumarrus siihen suuntaan. Juominen muuttuu perinteen vaalimiseksi ,kun se tehdään sahdin voimalla.
- kokokok
niin kuka kertoo ekalle aloittajlle miten se homma meni ja missä luurailtiin
- KetTyts
Sanonta ett , vi ,,,,,,si meni kun laulettiin , vaanolisihan se mennyt muutenkin . Et hyvin meni ja mukavaa oli . Ens kesänä aloittaja voi ajaa ykkösellä ja silmät kiini.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a647084Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�2325833Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,744555Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K1063792Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii742956Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut662917Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1192620SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het252083Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan621937Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2551831