Votsalakia

Tiistaina lähtö Samokselle Votsalakiaan. Huoneistohotelli Alexandra.
Onko jotain ajankohtaisia vinkkejä tuolle seudulle?
Kerran olen ollut 2vk Samoksella, mutta silloin olin Pythagorionissa Hydrele Beachissä. Nyt halusimme pieneen hotelliin pienelle paikkakunnalle.

2

3118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raitaa22

      Votsalakiaan meno on ihanaa, näkee paljon "vuoristomaisemia". Hotellin omistajaperhe tosi mukava. Votsalakia on aika hiljainen paikka. Pitkä "hiekka"ranta ihan kadun toisella puolella. Kadun toisella puolella ravintola Romeo, jossa tosi hyvää ruokaa (omistajat tosin albaaneja). Ravintola Nostos oli hyvä. Hotellin vieressä on pari baaria, jossa voi istuskella myöhään. Lähikauppa hotellin vieressä. Kannattaa vuokrata auto, jos mahdollista. Apteekki on muutaman kilometrin päässä naapurikylässä, yksi kauppa myy särkylääkkeitä. Rannan puolella oli yksi ravintola, jonka nimeä en enää muista, mutta lähdettiin kesken kaiken pois. Omistaja antoi pienen tyttärensä potkia kissoja (moni muu asiakas teki saman). Täysin käsittämätöntä. Rahat pöytään ja menoksi. Olisko ollu joku Captains... En kestä eläinrääkkäystä. Vähän sekavaa tekstiä, mutta siitä on jo muutama vuosi aikaa, kun käytiin siellä. Paikalliset tosi ystävällisiä.

    • Anonyymi

      Olimme perheen kanssa Votsalakiassa huoneistohotelli Alexandrassa pari viikkoa sitten. Eipä voi kehua. Suihkusta tuli pienellä paineella jääkylmää vettä. Samoin altaan vesi oli jääkylmää. Pyykit kuivattiin takapihalla josta tuuli ne aina välillä heitti maahan. Itse saimme kahdesti likaiset lakanat vaikka niiden piti olla puhtaat. Omistaja rouva ei puhu englantia mutta saapui kyllä huutamaan kreikaksi ja tuijottamaan vihaisesti kun pyysimme puhtaita lakanoita. Ei enää ikinä tänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2023
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1727
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1567
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1193
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1150
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1061
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1007
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      956
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      947
    Aihe