hei jos asiakaspalvelija käyttäytyy asiakasta kohtaan viha mielisesti niin mihin pitää valittaa pomolle vai mihin? kiitos
asiakaspalvelija
maksavaasiakas
9633
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ja ei ole ensimmäinen kerta!!
Mihin vain, tuskin sillä mitään vaikutusta on 😂
Vihamielisesti? Ikinä en ole vielä kokenut tuollaista käytöstä myyjiltä.
Vihamielistä ei minullakaan ole ollut tiskin tuolla puolen, vaan lähinnä alentuvaa. Varsinkin jos hakee sellaista mitä ei valikoimissaan ole. Tämä koskee yksityisyrittäjiä. Naureskelua ja vähättelyä.
Tarkistapa ekaksi oma käytöksesi.
Ne kassaneitoset, pienet pimpulat, niiden päähän menee sima kun ne pääsevät siihen hihnan ääreen. Sitten työ ei todella vastaa mitään niiden kuvitelmia, ovat alempaa keskiluokkaa mitättömien tuntiensa kanssa.
Sääliksi käy iäkkäät asiakkaat jotka eivät saa muuta kuin tympeän naaman. Tosin Tallinnassa on hitusen tympeempää :)
Miksi työn pitäisi vastata mitään sen kummempia kuvitelmia? Itse olen myös ruoakaupassa töissä eikä se minussa herätä mitään mitättömyyden tunteita itsessäni sen enempää kuin erityisiä kuvitelmia. Tai nosta jotain simaa päähän, en tosin edes tajunnut mitä tuolla ajettiin takaa 😂 Minulle se yksinkertaisesti on yksi työ muiden joukossa, jolla ihminen elättää itsensä.
Alkuperäinen aloitus on nyt jotenkin karannut teiltä. Varsinkin viimeinen töräys on arvoitus.
Ketjun aloittajalle on siis tapahtunut jotain. Olisi kiva tietää että mitä?
Täällä on ainainen purnaus kassoista, kaipa se niin on kun kaupassa ei muitakaan näe. Ja kassat ruikuttaa asiakkaista liukuhihnalla.
Itse olen pyrkinyt käyttämään ketjujen sijaan pieniä toimijoita. Sapuskaa joutuu kumminkin hakemaan isoista kaupoista, mutta onneksi niissä on jo itsepalvelukassat.