SIKAOLEVA PALSTAN HÄIRIKKÖ!

sigTurvaKassu

>sapattivapaamuurari
3.7.2017 22:21
Poliisina esiintyminen on rikos, virkavallan anastaminen. Kirjoituksesi rinnastuu poliisina esiintymiseen, sillä väität poliisin tutkineen asiaa ja ryhtyvän toimenpiteisiin. Turva-Kassun kannattaa tehdä tutkintapyyntö asiasta. Siihen jatkoksi kannattaisi pyytää se Possunturaajaan kohdistunut kunnianloukkauksen epäily tutkittavaksi.<

Kuules ny s..tanan nälkäpalkkasoturi-hassututtuna-turvakassu-glaubersilli-penninjänis-jne........
ITSEHÄN NYT YRITÄT ESIINTYÄ PUHTOISENA PULMUSENA PALSTAPOLIISINA JA LISÄKSI ESITÄT LAITTOMIA UHKAUKSIA SYYTTÖMILLE!
ITSE OLET MONINIKKINEN SANANMUUNNOS PALSTALLA, JOKA JATKUVASTI HERJAILEE MUITA KIRJOITTAJIA MYÖS SANANMUUNNOKSILLAAN JA MUILLA TÖRKEYKSILLÄÄN.

TEE NY ENSIN ITTESTÄS TUO TUTKIMUSPYYNTÖ POLIISILLE NOISTA HERJAUKSISTASI JA KUNNIANLOUKKAUKSISTASI!
KUN OOT SEN TEHENY, NIIN SITTEN VOIT TEHDÄ ITTESTÄSI RIKOSILMOITUKSEN POLIISILLE!

EI KANNATTAIS PALJO TOISSI HAUKKUU, KU ITE OOT PALSTAN PAHIN SIKAPOSSUNTURAAJA!
PERRRR, KU YLLÄPITO ON IHAN SAAMATON, EIKÄ BANNAA SUA!
SAA...TANA, PERRR...KELE

5

1012

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietomiess

      Se on se palstan idiootti skepponen.

      • Anonyymi

        Skepolta loppui "eväät" asiallisiin keskusteluihin, niin joutui siirtymään noihin vähemmän asiallisiin!


    • Anonyymi

      Älyä siltä puuttuu. Apukoulussa opittua oikeinkirjoitus taitoa ja tekstiä! Voi raukkaa!

      • Anonyymi

        > Apukoulussa opittua oikeinkirjoitus taitoa

        Niinpä.


    • Anonyymi

      Ei. Kunnianloukkaus kohdistuu aina henkilöön, joka on tunnistettavissa. Voi siksi päteä myös nimimerkkikirjoittajaan. Ei riitä, että vain loukkaantuu jostakin kirjoituksesta, joka ei kohdistu itseen. Possunturaajan kannattaa tehdä tutkintapyyntö, samaten Turva-Kassun, sillä siihen vaikutti olevan perusteet. Vanhat kirjoitukset löytää todisteeksi Wayback Machinesta, joka on todettu oikeudessa päteväksi.

      - Ylläpito: Ennen kuin poistatte viestini, miettikää mikä siinä oli teidän sääntöjenne vastaista [1]. Siinä muistutettiin palstakirjoittajien oikeuksista ja velvollisuuksista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2502
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1732
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      678
      1137
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1032
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      982
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      946
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      895
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      86
      809
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      94
      776
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      756
    Aihe