Kehitysvammaineen katja puheessa ujostaa
Mikämättää
Toukopäää
4
288
Vastaukset
- pesukone123895
sairalaan pitäisi viedä
- Mätämättää
Tai kolmoselle hoitoon.
Mitähän hoitoja siellä muuten annetaan ?
Loujobeja......- Uteluttaa
Onko kolmosella annettava tahdonvastainen hoito kuitenkin käypähoito suositusten ja Forssan-julistuksen mukaista hoitoa ?
- Ihmeenhoitajat
Onko se sitten työtapaturma vapaa ajalla kun vastentahtoiselle hoitoa annettaessa ja hänen sitä loppuun asti vastustaessa ?
Mukavat kuitenkin kohdehenkilöltä lopulta lentää litrakaupalla, valonnopeudella ja hoitoa antavan tärykalvot puhkeavat. Ja hän ei pysty vetään enään henkeä ja hukkuu.
Kuka hänet sitten pelastaa ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848475
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264588- 504138
- 543632
- 513146
- 502910
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262616- 382394
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382073- 292056