Hei, osaisiko joku sanoa millaiset julkiset yhteydet on keskustaan näistä lentokentän lähistöllä olevista budjettihintaisista hotelleista? Jotka sijaitsee 3-10km lentokentältä. Tarkoitus viettää risteilyn jälkeen yksi yö lentokentän lähistöllä koska aikainen aamulento takaisinpäin.. kuitenkin laiva jo aamulla perillä joten olisi päivä aikaa käydä keskustassa :) saa myös vinkata hyvää hotellia!
Vastaukset 2
- Räpylätäti
Fiumicinon "kylällä" on halvempia hotelleja. Paikallisbussi (se oranssi) ajaa non-stoppina kentälle 1€ hintaan. Itse olen niin laiska, että jäin Hiltoniin. Sieltä pääsi kyllä helposti lennolle mutta maksoi paljon ja on tylsä. Fiumicinossa käytiin vielä illalla syömässä.
- juli19
Yksi hyvä on Best Western hotelli. Hotellista bussikuljetus kentälle ja se ei montaa euroa maksanut. Hotellin läheltä meni paikallisbussi lentokentän kautta suoraan vatikaanille ja sekin oli halpa. Yksi yö tuli vietettyä Fiumincinon rannalla olevassa hotellissa. Ainakaan aamusta sieltä ei kulkenut bussia lentokentälle ja taksia oli vaikea saada. Jos kyseessä läpikulkumatka, kannattaa ottaa hotelli max 2km kentästä niin ei mene taksiin rahat. tai varmistaa että hotellista on kuljetus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901379
- 46748
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit65707- 88694
- 20669
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o139619- 53618
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde62608- 51592
- 47591