Miksi monilla homoilla on ihmeellinen kireä ja määkivä ääni? onko se heidän oikea ääni vai jokin teeskentelevä esitys? esimerkkinä tvssä paljon esiintyvä Niko Saarinen. samanlaista ääntä olen vuosikaudet kuullut monen homon käyttävän. Voisko joku oikea homo kertoa mikä tää äänijuttu oikein on!
haluaisin todella tietää
3
391
Vastaukset
- tirskus
Olen pannut merkille saman. Myös tietty tapa elehtiä on näille määkiville homoile tyypillistä. Mutta kaikki homot eivät määi.
- Niinh
no, tähän on jo vuosikymmeniä ollut syynä se että äänen korostaminen ja elehtiminen varsinkin yleisemmillä paikoilla on hyvin yksinkertaisesti tehty tavaksi tunnistaa heidän suuntautumisensa, toisin kuin rakkaat heteromme jotka voivat yleisen käsityksen mukaan yrittää iskeä vastakkaisen sukupuolen edustajia missä ja milloin vain koska se on 'normaaalia', homot eivät voi vieläkään mennä ihan näin vaan pokaamaan toista kundia esm baaritiskiltä, hm? Moisesta tuloksena täällä olisi luultavasti isku vasten kasvoja koska hetskumiehille tuntuu olevan ihan jäätävä kammotus jos homokundi pitää heitä iskemisen arvoisena, mutta, seksuaalisuuttaan hyvin avoimesti elein ja äänellä viestittävää ihmistä onkin sitten jo huikeasti helpompi ja luultavasti myös turvallisemman tuntuista lähestyä.
- Mnhgfdsz
Vain pienellä osalla on kimittää ääni. Suurin osa homoista puhuu ihan normaalisti.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877