Miksi monilla homoilla on ihmeellinen kireä ja määkivä ääni? onko se heidän oikea ääni vai jokin teeskentelevä esitys? esimerkkinä tvssä paljon esiintyvä Niko Saarinen. samanlaista ääntä olen vuosikaudet kuullut monen homon käyttävän. Voisko joku oikea homo kertoa mikä tää äänijuttu oikein on!
haluaisin todella tietää
3
359
Vastaukset
- tirskus
Olen pannut merkille saman. Myös tietty tapa elehtiä on näille määkiville homoile tyypillistä. Mutta kaikki homot eivät määi.
- Niinh
no, tähän on jo vuosikymmeniä ollut syynä se että äänen korostaminen ja elehtiminen varsinkin yleisemmillä paikoilla on hyvin yksinkertaisesti tehty tavaksi tunnistaa heidän suuntautumisensa, toisin kuin rakkaat heteromme jotka voivat yleisen käsityksen mukaan yrittää iskeä vastakkaisen sukupuolen edustajia missä ja milloin vain koska se on 'normaaalia', homot eivät voi vieläkään mennä ihan näin vaan pokaamaan toista kundia esm baaritiskiltä, hm? Moisesta tuloksena täällä olisi luultavasti isku vasten kasvoja koska hetskumiehille tuntuu olevan ihan jäätävä kammotus jos homokundi pitää heitä iskemisen arvoisena, mutta, seksuaalisuuttaan hyvin avoimesti elein ja äänellä viestittävää ihmistä onkin sitten jo huikeasti helpompi ja luultavasti myös turvallisemman tuntuista lähestyä.
- Mnhgfdsz
Vain pienellä osalla on kimittää ääni. Suurin osa homoista puhuu ihan normaalisti.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2109754Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen414515Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1244037Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1133937- 2043641
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik413023Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1561577Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its891502- 1111304
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A141231