Ennen vanhaan

gffgdfdfdffd

Kauan sitten Ennen vanhaan kerrottiin tarinoita kummituksista koska ei ollut vielä televisiota ynnä muuta ja kaikki näytti mustavalkoiselta, kun värejä ei vielä paljon ollut. Tästä mustavalkosuudesta on meille todisteena vanhat mustavalkofilmit koska se oli jatkunut.
Ja ei oikeesti oo mitään mörköjä, sitä vaan ennenvanhaan nuotion ääres kerrottiin pelkkiä tarinoita. Siitä sai alkunsa koko kummitus huuhaa Piste!
Ja maa on litteä ja aurinko kiertää maata ja oli alkuräjähdys.

2

259

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henkimaailmaon

      Henkimaailma on totta, mutta varmaan niissä entisajan tarinoissa oli paljon kertojan lisää ja sehän saa aina lisäväriä kun etenee suusta suuhun. Osa ilmiöistä on totta.

      • skeptokraatti

        Miten erotat todellisen ja valheellisen kummitustarinan toisistaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1419
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      982
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      851
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      805
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      796
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      159
      733
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      689
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      80
      630
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      622
    10. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    Aihe