Onko kukaan muu käyttänyt Easywashing pyykinpesuliuskoja? Käytin niitä muutaman kuukauden ja aluksi rakastin sitä puhtaan raikasta tuoksua vaatteissa. Myöhemmin pyykki alkoi haista epämiellyttävälle ja käytin pesukoneeseen puhdistusaineetta. Kone on puolivuotta vanha. Nyt, vaikka käytän muita pesuaineita mielestäni pyykki haisee edelleen. Kun en keksinyt muuta käyttöä liusikoille, niin liuotin ne veteen ja käytin painepesurissa mattojen pesussa. Pesuaineesta on suuttimen kertyi valkoista mömmöä ja ensimmäisten mattojen jälkeen seuraavat haisivat pahalta. Eli en osta, en käytä enää, mutta mitä hittoa teen noilla n. 150 pesuaineita liuskalla?
Easywashing alla on ole pyykinpesuliuskaat
Mepantti
144906
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Aikaa on kokeilustasi kulunut jo hyvä tovi. Itse kokeilin tänä kesänä, aloituspakkauksen ja yhden setin sen lisäksi. Vaimo moitti saaneensa allergisen reaktion, eikä tuo hajukaan kovin miellyttävä ole. Siispä irtisanoin kestotilauksen.
Olen käyttänyt kauan aikaa. Ei mitään ongelmia. Jatkan pesua niillä koska se on helppoa.
Olen käyttänyt jo vuosia ja ei mitään ongelmia.
Tuoksuu hyvältä eikä tarvitse huuhteuaineita-
Ehdottomasti jatkan......
Mistä niitä saa.
Varoitus. Pesukoneen puhdistus sitruunahapolla. Pesukone sitruunahappo
Pesin muutama päivä sitten 1/2 v vanhan koneen marketista saatavalla sitruunahapolla, kun sitä joka puolella kehuttiin. Pesin ohjeiden mukaisesti, mutta sen jälkeen koneeseen tuli ilkeä kitinä-ääni rummun pyöriessä.
Katsoin uudestaan verkossa olevia sitruunahapon ohjeita ja nyt löysin ainoastaan yhdestä blogista varoituksen, että ensin pitää tarkistaa käyttöohjeista voiko happoa käyttää.
"Apteekista saatava sitruunahappo on tehokas pesukoneen puhdistaja, mutta sen soveltuvuus kannattaa varmistaa pesukoneesi käyttöohjeista."
https://www.lumme.fi/vinkit/pesukoneen-puhdistus/
Mm. YLEkin varauksetta suosittelee
https://yle.fi/uutiset/3-5877191
Koneeni käyttöohjeissa varoitetaan happojen käytöstä koneen puhdistukseen.
Olen käyttänyt näitä pesuliuskoja kauan ja käytän edell. Kauheeta, jos oma nenäni ei tunnista siis mahdollista "hajua" , kun itse koen sen vain puhtaan tuoksuna! Liotan liuskat aina PESUPALLON veteen pyykkiä pestessäni.
Mistä niitä liuskoja olette saanut tilattua.?
Käytin muutaman pakkauksen verran ja vaikka näppärä tuote onkin, niin se ei vaan pese kunnolla. Eli toimii hyvin, kun pesee puhdasta pyykkiä kuten kylpypyyhkeitä tai pussilakanoita. Ne kuivausrumpuun laitettavat liuskat on hyviä!
Peruin tilauksen ensimmäisen satsin jälkeen.viestiin vastattiin että peruutus ok.
Nyt sain kummiski uuden satsin ja bambuhammasharjoja myös.. laskukin tuli molempiin 19.90.. en saaa enää yhteyttä sinne soittamalla enkä sähköpostilla
Sama täällä! Sain tilauksen, jonka ymmärsin olevan VAIN yksi näyte-erä ja vannotin vielä erikseen myyjälle, että en tulisi saamaan uusia pesuaine-eriä jatkossa. Lähetin s-postina, tietämättäni tilaamistani bambuharjoista, palautetta ja varmistin vielä, että en ole jatkuva tilaaja, vaan otan vastaan ainoastaan 1. kokeiluerän ja maksoin laskut (myös harjoista). En saanut viestiini vastausta. Nyt uuden lähetyksen tultua, vein paketit postiin palautettavaksi lähettäjälle ja ne otettiin postissa vastaan ihan normaalisti ja ajattelin asian olevan fine. Sain tänään samat paketit kuitenkin uudelleen itselleni! Kuinkahan ihmeessä saisimme asiaan kuntoon?!
Mä oon käyttäny mutta lopetin jatkuvan tilauksen kun niitä alkoi kertyä kun yksin asun. Nyt haluaisin tilata uudelleen kysyä onko pisin toimitusväli edelleen sama, mutta vanha numero ei ole käytössä. En löydä googlettamalla yhteystietoja. Voisiko joku ilmoittaa uuden numeron, kiitos 😊
Näkyy olevan Suomen ja Tsekin sivut tilapäisesti pois käytössä, "huollettavana".
Meille tulee niitä easywashing pyykinpesuliuskoja ja emäntä on ollut niihin tyytyväinen. Maksaa 48 kpl paketti 13,95 € ja puolen vuoden välein tulee tuo pakkaus.
Suomen puh.numeroa ei ole enää laskussa, mutta Puolan on ja sähköpostiosoite näkyy olevan myös.
https://helpstander.eu/shop/fi/kategoria-produktu/chemia-do-prania-fi/
Saisko tämän virman puhelin numeron kiitosta olisi asiaa ei oo laskussa
En enää ota pesuliuskoja
Aatto Valkonen asno 1112q1712