Täällä pentuja nyt... Onko tämä ihan uusi kasvattaja?
Kennel Windkind
13
877
Vastaukset
- Megavirhe
Kyllä on...tuolla emälinjallahan se kannattikin kasvatustyö aloittaa, voi hyvää päivää.. Eikö kannattaisi ensin hankkia kunnon koirat ennenkuin alkaa leikkimään vaativan rodun kasvattajaa.
- 2765372
Laitappa niitä kunnon koiria tähän esimerkiksi. Ketjun aloittajalta tämähän on jälleen PROVO
- Megavirhe
No ihan kaikkea muuta kuin tämän nartun emälinja! Kuka alottaa kasvattamisen megapponin koirilla?? Vai olisko tämä kasvattaja megapponin kätyri että linjat jatkuu kasvatuskiellosta huolimatta?
- pennunostaja
Kun nyt tiedät noinkin paljon,niin paljasta, mikä Megapponin koirissa mättää, etenkin tässä nartussa?Ja oletko asioista aivan varma ? Äläkkä sano jotta ottakaa itse selvää, vaan kun keskustelun aloitit,niin kerro tietämyksesi.
- Salatjulki
Spondyoosia, todella pahaa,ei vain julkaistu, nuoren iän luusyöpää, luonnevikaa, äkkikuolemaa, lue on sydän
- enemmäntietoa
Pistätkö vielä jalostustietojärjestelmän linkit ko. sairaisiin koiriin?
- Ympärämpär
Eihän tänne mitään saa linkittää kun kaikki poistuu heti bittiavaruuteen. Pitäsköhän kysyä ihan megapponin rouvalta itseltään ;)
- vuokkoj
minä olen alottanut kasvattamisen megapponin koiralla enkä kadu, eipä pidä aina yleistää
- Voivuokko
Niiiin..... No, etpä pysty kasvatustyölläsi paljon loistamaan xD
- Loistamaankehässä
Loistamaan? Määrittele se? Miten vaikka onnelliset kasvatinomistajat koirineen? Vai tarkoitatko tietenkin sitä tosi tärkeää näyttelymenestystä ? Hyvä mittari koiran ja omistajan elämässä!
- vuokkoj
Miten mä ootinkin jotain vastaavaa😂
- Tittelirules
No eihän doggipiireissä tuommosta arvosteta. Ainoastaan tittelit ja pärstä kertoin merkitsee, kyllähän me kaikki se tiedetään. Onnelliset kasvattien omistajat, pah! Titteleitä kehään!
Ja eipä ne Megapponin kasvattien omistajatkaan niin tyytyväisiä ole, sairaita, nuorena kuolevia, luonnevikaisia koira!- odotanenemmän
Edelleenkin voisi niitä koiria nimeltä mainita? Älä piiloudu bittiavaruuden taakse ;)
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2696877SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p805471Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.1054415SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2693881Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643619Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1463269Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2492950Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2752211SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden511731Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491615