Hei!
Oletteko hankkineet Intian viisumia Visumservicen kautta? Vaiko ihan suoraan lähetystön linkin kautta netistä? Kokemuksia suuntaan ja toiseen kaivataan. Visumservicen kautta tulee hurja palvelumaksu.
Intian turistiviisumi
12
1030
Vastaukset
- Intiaantalveksi
Miksi maksaa ylimääräistä, kun lähetystön kautta voi hoitaa halvimmalla viisumin Intiaan.
- silleesit
Joo tosin hinta noussut aika reippaasti.Viime talvena maksettiin 52 euroo/viisumi nyt on hinta 97 euroo/viisumi.Aikamoista rahastusta.
silleesit kirjoitti:
Joo tosin hinta noussut aika reippaasti.Viime talvena maksettiin 52 euroo/viisumi nyt on hinta 97 euroo/viisumi.Aikamoista rahastusta.
Kehitysmaille viisumit ovat rahastuskeino ja tärkeä tulonlähde. Aika usein niillä ei ole sisäisen turvallisuuden tai ulkomaalaisten tarkkailun kanssa mitään tekemistä.
Skitsahtaneet hallinnot ovat erikseen. Saudi-Arabia esimerkiksi ei halua ei-muslimeja maahan.- viidenvuodenviisumi
silleesit kirjoitti:
Joo tosin hinta noussut aika reippaasti.Viime talvena maksettiin 52 euroo/viisumi nyt on hinta 97 euroo/viisumi.Aikamoista rahastusta.
Viiden vuoden turistiviisumi; 1–5 vuotta (multiple entry) Lomamatkailu, ystävien ja sukulaisten tapaaminen 192€ http://www.indianembassy.fi/viisumihinnat.php
Ei ole kallis vuotta päälle! - menevä2018
silleesit kirjoitti:
Joo tosin hinta noussut aika reippaasti.Viime talvena maksettiin 52 euroo/viisumi nyt on hinta 97 euroo/viisumi.Aikamoista rahastusta.
Se on näköjään 12 kk. viisumi. Mutta mitä tarkoittaa Muu viisumi 6kk ja hinta79,€
- edustusto
miksi tässä pitäisi käyttää Visumserviceä, kun Intialla on lähetystö Suomessa? Hakemus on helppo täyttää ja netistä löytyy täyttöohjeet myös suomeksi. Huhujen mukaan lähetystön henkilöstö on v-mäistä, mutta itselläni ei kyllä ole ollut mitään ongelmia.
- vuodesta1987
Ei ole v-mäistä henkilökunta lähetystössä. Huhut on huhuja, kun monet ei edes itse hae viisumeita ja silti muka tietää. Aina on saatu hyvää palvelua Intian lähetystöstä!
- Tivaivaddo
Kysyin sitä lähetystöstä. Ei ole käytössä turistiviisumina.
- Teeässä12
E-viisumi maksaa 50 euroa ja sen voi tehdä kotoa käsin
- Papuset
Mistä löydän e-viisumi hinnat ja sivuston, jossa sen voi tehdä?
- MAN6419
Papuset kirjoitti:
Mistä löydän e-viisumi hinnat ja sivuston, jossa sen voi tehdä?
No tästä se löytyy linkki sivun alareunassa viisumi lomakkeisiin. Alussa ohjeita ym ym http://www.indianembassy.fi/aloita-tasta.php
- Teeässä123
Linkki hakemukseen, vasemmalta e-visa application
https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708