Sinkkuäidit

Lapsetparisuhteessa

Miten ihmeessä miehet suhtautuu naisen edellisestä liitosta oleviin lapsiin? Mulla on lapsia ja mä luulin, että ne estäisi miehiä lähestymästä, mutta nyt oon ajatellut että ehkä ne onkin mulle suurempi ongelma uuden suhteen aloittamiseksi, kuin miehille. Kyllä nimittäin on moni mies ollut kiinnostunut. Kellä olis kokemusta? Ymmärtääkö miehet yleensäkään mitä siitä äidin vikittelystä seuraa? Tai millaisia suhteita, teillä äidit, on ollut eron jälkeen? Mihin kannattaa kiinnittää huomiota, jos nyt haluaisin oikean kestävän parisuhteen?

4

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiMahdotontaMuttaVaikeaa

      Lähestymiset ei kerro mitään mahdollisuudesta kestävään parisuhteeseen. Se kannattaa huomioida, harva lapseton mies kiinnostuu vakavammin naisesta, jolla on lapsia ja on siinäkin aika koplaaminen, että saa kahden lapsellisen aikuisen arjen toimimaan. Karkeasti arvioisin, että sinkkuäidin markkina-arvo on laskenut 65% lasten takia.

      • KaukaaKiertävä

        Juu näin.


      • Lapsetparisuhteessa

        Juu no näin olen itsekin aina ajatellut, mutta jos siis ajatellaan mun ikää 42. Niin eikö ne lapset ole suurimmalla osalla joko tehty tai sitten niitä ei ole tulossakaan?!? Harvat naiset on neitseellisiä enää tässä iässä. Eli jos mies haluaa tämän ikäluokan naisen, niin hän on varmaan joutunut jo hyväksymään lapset ajatustasolla. Mutta, miten se käytäntö?


    • Lapsetparisuhteessa

      Kokemuksia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4466
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3313
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1143
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      37
      1086
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      13
      1054
    8. 158
      1007
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      934
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      872
    Aihe