Catapha s dogit

Kasvattaja oli ystävällinen ja mukava mutta jäin miettimään nartulla 3.pentue kun ei näyttöä itsellä tai jälkeläisillä nimeksikään.. ikääkin jo liki
Onko hyvä?
2300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No yllätys. Tämän kasvattajan mukana jos pysyy niin aika nopea pitää olla liikkeessään. Tukea turha odottaa, kiinni et saa.

Äänestä
  • Höpö höpö. Aina on kasvattaja saatu kiinni ja aina myöskin saanut tukea, neuvoja ja ihan konkreettista apuakin. ❤️ Ihan 90-luvulta asti!
    Kasvattien omassa FB-ryhmässäkin saa heti neuvoja, jos tarvii ja kasvattaja myös huomioi sielläkin kaikki julkaisut.
    Koittakaas nyt muistaa, et kasvattajilla on mahdollisesti omakin elämä, joka ei ihan 24/7 pyöri kasvattien omistajien tarpeen mukaan.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Femma4 kirjoitti:

Kasvattaja oli ystävällinen ja mukava mutta jäin miettimään nartulla 3.pentue kun ei näyttöä itsellä tai jälkeläisillä nimeksikään.. ikääkin jo liki
Onko hyvä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu