varokaa operaattoreita

123...123

varokaa erityisesti DNA:ta. puhelinpalveluun ei ole luottamista. puhelinpalvelu on täynnä tai ainakin kestää. operaattorilla ei ole yksinkertaista sähköpostiosoitetta, josta asioinnista ja lupauksista saisi mustaa valkoisella. varokaa erityisesti määräaikaisia sopimuksia!
terveisin 123

6

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OnHyväOlla

      Voi kauhiaa jos olisin varonut. Ja miksi varoa. ?

      Ekat kännyt hankittiin 20 vuota siten, 6 liittymää. Ja sen jälkeen on "perhepiirissä ollu aina yli 10 liittymää, jossa myös jälkeläisten, heidän joilla ei ole sitä työpaikan etuna. Koskaan ei ole ollut mitään ongelmaa. Olen myös hintatietoinen, vaihdan lähes kaiken alle 3 v aikana, juuri nyt näyttää tulevan pisin jakso vaihtamatta.

      Usein asiakas itse aiheuttaa sen ekan syyn ongelmaan.

      • missä_DNA_siellä_ongelma

        "Usein asiakas itse aiheuttaa sen ekan syyn ongelmaan."

        DNA:lla on myös takapuoli. Kommentistasi paistaa läpi myös se, että et näe omaa kotipihaa pidemmälle.


      • itse olisin kiitollinen, jos minua olisi varoitettu ennalta. minusta on ikävää, jos puhelinpalvelusta ei saa luotettavaa tietoa ja kirjallinen viestintä sähköpostitse molempiin suuntiin on mahdotonta. 123...123


    • OnHyväOlla

      Aloittaja joko valehtelee tai sitten ei ymmärrä suomeksi kirjoitettua tekstiä.
      DNA on yhteydenottolomake, josta tulee vastaus sähköpostiin. Lomake on parempi, koska siinä kysytään kaikki tarvittavat tiedot.

      lomakkeen alareunassa on myös sähköpostiosoite, jos ei osaa lomaketta täyttää, se on.
      [email protected].

      Meillä on ollut kaikkia operaattoreita, nytkin on kahta , meistä DNA paras., en viitsi kertoa, miksi se on paras, että ei kaikki ottaisi sitä ja hintakilpailu loppuisi.
      on edelleen hyvä olla.

    • 167-176

      Kaikki operaattorit on samalaisia ketkuja. Kokemusta DNA:sta. Teliasta (ent Sonera) ja Saunalahdesta (Elisa), DNA on vähiten ketku Saunalahti eniten.
      Puhelut kannattaa äänittää, itsekin äänittävät mutta ainakin saunapaskalta ei puhelua löytynyt kun kuluttaja-asiamies sitä kyseli, juuri se puhellu oli kadonnut tai "kadonnut", aihetta "katoamiseen" oli.
      Myös kaikki asiakirjat kannattaa säilyttää valovuosia, minä skannaan ne jos paperisia ja tallennan myös varmuuskopiot moneen paikkaan.
      Puhelimessa sovitut asiat pitää vaatia kirjallisena, ellei saa niin sitten kaupat voi jättää sikseen ellei halua harmeja itselleen.

    • ei-toistaiseksi

      Ei ole kyllä ollut DNA:n kanssa mitään merkittävää ongelmaa.
      Voihan sitä toisilla olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      258
      4881
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      465
      3460
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      16
      2506
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      26
      2126
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      9
      1313
    6. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      32
      1246
    7. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      83
      1135
    8. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1123
    9. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1065
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      996
    Aihe