Khao Lak Laguna Resort

malediivarinen

Onko kokemuksia Laguna Resort hotellista, oriental villa bungalow huoneesta. Tammikuun alussa varattu reissu 2vk,,

7

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • khaolakiin

      On. Mitäs haluat huoneesta tietää?

      • malediivarinen

        Enemmän hotellista yleensä, siisteys,ruoka/aamiainen, ranta(snorklaus), kaikki kiinnostaa..


      • KhaoLakFani

        Siisti hotelli on ja henkilökunta vallan mainio. Aamiainen todella monipuolinen, muutaman kerran käyty illallisella, ruoka erinomaista mutta kallista verrattuna kylän ravintoloihin. Usein teemaillallisia. Ranta loistava ja porukka snorklaa kyllä kallioiden välissä paljon. Aurinkotuoleja paljon, aina löytynyt vapaita paikkoja. Aktiviteettejakin monenlaisia. Kylälle kävelymatka. Majoituttu Lagunaan jo 3 talvena bungalowiin ja ensi talvena jälleen mennään. Että ei huono valinta ollenkaan 👍


    • santtu.1975A

      Eikö yleensä olisi hotellihuoneen suhteen parempi kysyä kokemuksia ennen hotellin varaamista/maksamista. Silloin kyseisillä tiedoilla vielä jotain tekisikin (kun miettii minkä hotellin ja huonetyypin valitsee).

    • Kivahan se on fiilistellä matkaa, lukemalla jo varatustakin hotellista.
      Mulle ainakin matkasta fiilistely, on osa matkanautintoa, ennen ja jälkeen.

      Tarvittava tieto varaamiseen on saatettu saada jo aijemmin.
      Esim. tällä palstalla on laguunaa hehkutettu joskus kovastikin.

      Itsekin menisin varsin mieluusti laguunaan jos hinta olisi kohdillaan. Yksin matkustettaessa, se vain on varsin hinnakas... Ainakin minulle.

      Annetaan kaikkien nauttia matkoistaan tavallaan, tahoillaan ja autetaan jos pystytään.

    • HyvääLomaa

      Hotels comista löytyy mielipiteitä, eikun lukemaan. Ja täysin samaa mieltä ennen varaamista niitä arvosteluja kannattaa lukea. Thaimaan hotellit yleensä hyviä parempia kuin kanariansaarilla.

    • lovekhaolak

      Ensi talvena mennään kolmannen kerran Lagunaan. Ollaan siis tykätty. Siisti hotelli, ystävällinen henkilökunta, monipuolinen ja runsas aamiainen. Palkitsevat myös uudelleen tulijat. Ranta on hyvä, mutta vesi melko sameaa. Suosittelen ottamaan retken Surinille, siellä on huikea vedenalainen maailma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      89
      2036
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      128
      1372
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1320
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      27
      1271
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      66
      1192
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      336
      1017
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      85
      929
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      53
      858
    9. 121
      777
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      766
    Aihe