DRAMIONE tarina

muumimammamu

Eli siis ajattelin kirjoittaa tälläisen tarinan DRAMIONE tarinan tarkemmin sanottuna.Joo eli vielä että tämä on alussa Hermionen elämää ja sitten se tiivistyy Dracon ja Hermionen arkeen ja siis alussa hermione ja draco seurustelee kirjoitan siitä tämän jälkeen tarinan

Joo eli tässä ois.

Luku 1 Hermione
Hermione istu nyyhkyttämässä seinää vasten. Sillä hetkellä hän katui suurinta osaa elämästään
-Miksen uskonut Dracoa kun t-teinsen.. -niin minkä? Draco kysyi ja istui Hermionen viereen
-m-minä Hermione alkoi itkeä entistä enemmän. -Hermione sinun ei ole pakko kertoa mutta kuuntelen mielelläni jos niin tahdot.

Hermionen huulilla oli pieni hymyn kare.Hän painautui Dracon olkapäätä vasten.

oli jo ilta ja Hermione ja Draco istuivat yksin salakäytävässä.Lopulta Hermione nousi ja katsoi kelloaan se oli jo 10.13 illalla.

Hermione sanoi että heidän pitäisi varmaan lähteä makuusaleihin.Draco vastasi myöntyvästi mutta näytti samalla hieman haikealta.Hermione ilmeisesti huomasi sen ja kysyi.-Draco onko kaikki hyvin näytät jotenkin apealta? Draco nytkähti vähän kuultuaan Hermionen asian.- Hermione minun täytyy mennä! Draco sanoi yhtäkkiä mutta Hermione nappasi Dracon kaavusta.-Draco olet salaillut tätä liian kauan haluan tietää..
-Päästä irti Hermione!Draco huusi! Hermione ilmeisesti säikähti sitä ja päästi irti mutta alkoi taas itkeä. Draco vain kääntyi pois ja sanoi sinuna lähtisin Granger. Draco sanoi-ellet halua jälki-istuntoa Hermione ikäänkuin heräsi omasta maailmastaan.Oi jumalauta. kellon on jo 11.27
Jos en lähde nyt myöhästyn huomisesta kokeesta varmasti.

ja sori et oli näin lyhyt ei oikein ollu inspistä mutta kommentoikaa halutteko jatkoa?:D

9

1425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muumimammamu

      eiks ketään kiinnosta?

    • Muumimammamu

      Yyyy

    • Ruusa2004

      Tee ihmeessä lisää. Toi kuulosti niin hyvältä 😉

    • Muumimammamu

      He he he ehh een oo pitkää aikaan tätä käyny kattoon... Joo mutta sinulle olenpa hyvä jatkoa *en tiiä mitä noi kellonajat edellisessä oli.. * mutta juu...
      Kiva hei et tein tän keskiyöllä eks


      *Draco*

      Äh.. Olen idiootti miksen vaan kertonut Hermionelle. Miksi minun täytyy saada pää täyteen Paskaa.

      Samalla Hermione astuu sisäpihalle. Draco katsahtaa hänen suuntaansa. Hermione hän sanoo hiljaa(ääneti-_-!) Hermione kävelee Dracon luokse - Draco.. Hermione sanoo vaisusti.. - Mitä Draco sanoo kylmästi samalla Hermione lysähtää maahan ja alkaa itkeä e-en jaksa enää tästä on kulunut jo puolivuotta m-mutta tunteeni sinua kohtaan ovat liian vah. Draco keskeyttää Hermionen ja ojentaa kätensä johon Hermione tarttuu hetken emmittyään. Hermione katsoo Dracoa suoraan silmiin. Kumpikin on hetken hiljaa kuin yrittäen lukea toistensa ajatuksia.



      Kunnes Draco nappaa Hermionen pitkään kiihkeään suudelmaan.

      Paitsi kaikki ei mene ihan suunnitelman mukaan (islalla*mun nimi*on kismitys tehä heti seuraava perään:3)

    • Muumimammamu

      Joo en tehnytkään.....

    • Muumimammamu

      Joo lopetin tän koska aloitan uuden

    • Muumimammamu

      Voi herranjumala... löysin tän viimein...


      Hävettää..

    • Anonyymi

      Kvorko jatkaa tää on tosi hyvä

      • Anonyymi

        Pliis


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      108
      2707
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      121
      2151
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      70
      1667
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      28
      1314
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1179
    6. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      96
      1114
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1102
    8. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      85
      1074
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      128
      1067
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      987
    Aihe