Olemme lähdössä ensi helmikuussa Itävaltaan ja tarkoituksena olisi löytää sopiva kohde Tirolin alueelta, jossa olisi hyvät maastohiihtomahdollisuudet. Olemme matkustaneet paljon Itävallassa, mutta keskiössä on ollut laskettelu, joten maastohiihtomahdollisuuksiin ei ole tullut kiinnitettyä huomiota. Toiveena olisi laskettelua ja maastohiihtoa ja Itävallan alppikylätunnelmaa samassa paketissa, maastohiihto kuitenkin ensisijaisena.
Mahdollisia kohteita, joita olemme ajatelleet:
- Seefeld (hiihdon MM-kisat helmikuussa 2019 täällä)
- Sölden (latukarttaa on aika vähän?)
- Serfaus?
Onko kellään kokemuksia? Kiitos jo etukäteen!
Maastohiihtoa Itävallassa, mikä olisi paras kohde
Grazer
2
127
Vastaukset
- zillertal
Lappia voisitte ajatella...
- Grazer
No valitettavasti Lappi on jo koluttu aika lailla. Kiitos informatiivisesta ja avuliaasta kommentista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2063858Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii622446Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472223
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561247
- 711175
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136