Night

So happy a night
and yet so sore.
Just a candle light
- no need for more.

And you so near
as a hand can touch.
It´s all so clear
and still so much.
2253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yksinkertaisessa totuudessaan kaunis.

Äänestä
  • Yksinkertaisuutta ja selkeyttä tavoittelen, ajatusta hukkaamatta. - Siinä työ, hioa turha pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saka12 kirjoitti:

So happy a night
and yet so sore.
Just a candle light
- no need for more.

And you so near
as a hand can touch.
It´s all so clear
and still so much.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu