Olen kolmen Lagunan mies ja ihan hyvin olen pärjännyt niiden kanssa kun korjaan ne itse.
mulla on 3 Lagunaa
3lagunaa
9477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Toisaalta se on hauska harrastus värkätä romujen kanssa, edellyttää, että asuu sopivassa paikassa, maaseudulla tai jossain kaatopaikan reunalla. Naapureita, jos on, voi myös kiusata keräämällä tontille renuja ja muuta romua, mitä nyt sattuu löytämään. Joitakuita ärsyttää, että naapurilla on hienoja romuja pihalla, mutta se on kateutta ja yksi perisynneistä kaiketi, pitää olla hoidettu nurmikenttä, ehkä pylväs sypreeni osoittamassa tyylitajua, sytee monamuuuuuur, voi Pyhä Sylvi ja yksinkertaisuus, kyllä ihminen on kehittymätön elukka, sanokoot siihen sitten renuhörhöt tai muut itiuuuutit mitä hyvänsä, tosi on.
Suosittelen 3 litraista V6 lagunaa. Sen kun laittaa pihaan lepäämään, on naapurit kateudesta vihreitä. Toivottavasti edes yksi niistä kolmesta rellustasi pelittää, niin voit nauttia ranskalaisen ladyn kyydistä.
Väärän merkkisiä ovat sinun trioosi!
Kenellä eniten renunraatoja pihalla? itselläni vain yksi ja se jää ainoaksi, en ala enää renuamaan, olen viisastunut, vaikeuksien kautta voittoon. Se voitto on siinä, että ei enää mene järjettömiä rahoja tähän arvottomaan, epäluotettavaan iljetykseen, sen korjaaminen tuli maksamaan itselleni kohtuuttoman paljon, eikä kuitenkaan saanut koskaan ajaa ehjällä kulkuneuvolla, ostohintakin oli aivan älytön, kun ajattelee mitä lopulta sai, pelkkää sutta ja kuttaperkkaa. Nyt voimakkaat psyykelääkkeet, minulla on todettu renus, ei mahdollisuutta parantua sanottiin hullujenhuoneella, ainoastaan oireita voi lievittää katselemalla japanilaisia ja käymällä joskus valtuutetun Toyota myyjän luona kahvilla. Se viisastuminen on sitä, että ei tee toistakertaa samaa virhettä. Ranskalaisista saa taudin, sanoinkos jo , että minulla renus, taisin sanoa, sitä menee muisti, kun aikansa ajaa tai juo Renaulttia, baskeri ei suojaa pohjolassa pakkaselta tarpeeksi, tämä vielä mainittakoot, vaikka sitä ei kysynytkään.
Skodailijat kateellisia...
Proace pn PSA-auto, Yaris valmistetaan ranskassa. Aygo on sama auto kuin Peugeot 107 ja Citroen C1, että revi siitä japaniautos....
On noita Lagunoja ollut muutama ja vielä sitä "kaikkein huonointa" eli kakkoskoppaista -aikas vähän niissä on vaan vikoja ollut vaikka on kaikilla yli 300tkm ollut ajettu. Kerran tosin on tullut korjauskehoitus katsastuksessa rekisterikilven palaneesta polttimosta, niin että ei mulla muuta.
äijällä eli isäukolla oli aikoinaan rellu 25. kesti hyvin ja kyyti oli loistoluokkaa verrattuna japsiin. edullinenkin oli.
korjaatko autom.vaihteista?hyppii,,paukahtaa..valovaroitusmerkki tulee välillä,pakko sammuttaa,sanoo ohjekirja..ja vain 174tkm ajettuna..erikoinen tupla-autom.,käsivaihteet vas.puolen. mikä ihme näissä syypää?