Hei !!!
Minulta on kaksi instagram tiliä hakkeroitu. En tiedä miten saisin ne takaisin. Olen käyttänyt paljon aikaa ja vaivaa niihin, joten asia harmittaa minua todella paljon :(
Olen yrittänyt jo kaikkia keinoja ja mikään ei ole toiminut. Sähköpostini on vaihtunut,niin en voi vaihtaa salasanaa sähköpostilla. Tilit eivät ole myöskään yhdistetty facebookkiin tai muuhun sellaiseen. Tietääkö joku jotain keinoa millä saisin tilini takasin ? Olen yrittänyt lähettää sähköpostiakin installe, mutta olen saanut vain linkin eräälle toiselle käyttäjätililleni. Jos joku tietää jonkun keinon millä saisin nämä tilini takaisin niin voisitteko ystävällisesti kertoa :)
Instagram tili hakkeroitu ?
7
7729
Vastaukset
- Instatonkohankaan
En tiedä, onko olemassa muita keinoja, kuin mitä on Instagramin apukeskuksessa annettu (https://help.instagram.com/149494825257596).
Mitä tarkoitat tässä tapauksessa 'hakkeroinnilla'? Pääsetkö tilillesi edelleen kännykkäsovelluksesta tai koneella osoitteesta http://instagram.com/ ? Onko tililläsi käytössä kaksivaiheista tunnistautumista? (Arvatenkaan ei)
Jos et pääse kirjautumaan, etkä ole päivittänyt tilillesi uusinta toimivaa sähköpostiosoitettasi, etkä käyttöönottanut kaksivaiheista tunnistautumista, voi ainoa vaihtoehto olla tosiaan yhteydenotto Instagramin ylläpitoon. Jos yhteydenotto sähköpostilla ei tuottanut tulosta, voit kokeilla muita vaihtoehtoja (esim. mahdolliset lomakkeet ja tukipalvelut joita löytynee Instan apusivustolta; puhelinpäivystys, tms.)
Homma voi mennä vaikeaksi, jos et voi mitenkään todistaa olevasi tilin oikea omistaja. Tämän takia kaikki ne suojaus- ja turvamenetelmät on keksitty.
Oletko käyttänyt Instagramia jollakin toisella sovelluksella, kuten erillisellä kuvanmuokkaajalla tai vastaavalla? Tai oletko antanut tiliäsi tuttujen käyttöön? Arvatenkin molemmat tilit ovat olleet saman salasanan alla. Hupsista, tuli toi eka linkki vähän perseelleen.
Tässä: https://help.instagram.com/149494825257596- Ruusukim
Itseltä hakkeroitu myös ja rikollinen vaihtanut sähköpostiosoitteet yms.joten tilin takia suoraan yhteys Instagram tukeen vaan.
- omatyhmyysuhri
Jos hakkeroinnilla tarkoitatte salasanan paljastamista (sama salasana monessa paikassa, kirjoititte kalastelusivulle, pidätte automaattitäytöllä julkisella koneella, annatte jonkun seurata vierestä kun kirjoitatte salasanaa, asennatte keyloggerin, rekisteröidyt samoilla tiedoilla toiselle sivustolle...).
Laittakaa sähköpostiin kahden askeleen tunnistautuminen. Puhelin ja salasana, jos salasana paljastuu niin ei pääse sisään sähköpostiin, millä voi sitten palautella salasanoja paikkoihin. Voitte myös muihin palveluihin laittaa 2-step verifikaation niin ei pääse jos salasanan saa tietää.
Sähköposti on tärkein sillä käytätte sitä muiden palveluiden tunnistautumiseen. Eli eritoten emailin salasanaa ei kannata käyttää useassa paikassa. - migi111
Millä olette yhteydessä Instagramin tukeen???? Ei siellä ole mitään tapaa olla sinne yhteydessä.
- jantaamennä
suomalaiset taitaa hakkeroida ja sabotoida kateuksissaan toistensa tilejä.
vähän näyttää siltä.
ja se että insta on nykyään Facebookin - tekee siitä entistäkin vaikeamman
insta kaatuu seuraavaksi- Anonyymi
Ei vaan kyllä ihan ulkomaiset hakkeroi bisnes mielessä.Itseltä varastettiin Insta tili ja näkyy joku ulkomaalainen akka käyttävän.Instan palvelu ei toimi joten en saanut tiliäni takaisin vaan se rikollinen sai omittua sen.Itse en hukannut salasanaani vaan ihmettelen että Instagramissa ylläpidossa oli että toisen Insta tilin voi saada ellei ole siinä paljon käyttöä niitten mielestä eli ihan Instan ylläpito itse meni rikolliselle antamaan tiedot ja tilin.Mihinkään ei reagoineet kun vaadin takaisin eli epärehellisiä on ne ylläpitäjät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14813137Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729591Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h949074Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k137705Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386704Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1476124Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri153104En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3911169Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71123YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet
www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutosneuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl84970