Kieltämättä Reskalle tarttis tehrä jottain. Kun sä käyt vaikka Hyvinkäällä niin onhan siinä ero onhan. Eipä tullu Goodmannin imussa keskustaan kettään vaikka kuinka demari lukisi paperista konsultin jaarituksia.
Ränsistynyt keskusta
ArvostelukyvynMaisteri
11212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onkoos sitten hyvingäälle tullut jotain willasen imusessa?
Sekin on entisen Anttilan, Citimarketin ja Prismasen ristisiitos.
Aloittaja on tuttu Hyvinkää hörhö. Puhuu kuin olisi Lontoo tai Singapore vaikka on pikku kylä.
Edellinen vastaaja on tuttu Hämeenliinan KokDem-hörhö. Puhuu kuin olisi joku suurempikin päättäjä vaikka on pikku trolli.
Odottakaas kun alkaa torin alle rakennettavan parkkihallin kaivaminen. Koko torin seutu on rakennustyömaata pari vuotta. Lähtee loputkin Tiiriöön.
Odottakaas itse perzuikkihörhö. Pilkkala tulee kaivaan vankilasta.
Näivelinnan entisessä keskustassa ei ole yhden ruokakaupan lisäksi juuri mitään liikkeitä, pari lahjatavarakaupan tasoista putiikkia, kirjakauppa ja Lehmusto taitaa olla kaupallinen tarjonta. Käyttötavaramarketteja 2 kpl Hämeensaaressa, ja sitten se DDR:n uudenaikaisin "ostoskeskus."
Tuolla tavalla sulla menee huonosti ain.
Totuus taisi kirpaista :)
Hyvinkää on kyllä täys kylä Hämeenlinnaankin verrattuna.
Kaupungintalo lokinpaskan peitossa. Äinoa ääni kuuluu kirkuvista lokeista. Torin yläreunassa istuu rivi flegmaattisia negridejä ja syyrialaisia sotalapsia !
Eikös keskustan kehitysryhmän jäseniäkään näy pesemässä ikkunoita?