joo eli mulla oli ollu vasta pari päivää toi k700i ja tulin kehuu sitä tälle palstalle jokin aika sitten..mutta nyt kun se on ollut mulla vähän pidemmän aikaa olen huomannut, että se on huono!! varsinkin akku..kamera ja RADIO!!!!
sorry!!!
everybodiii..
5434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko se akku todellakin noin kehno? Useat muutkin näyttävät olevan kyllä samaa mieltä.
Kuinka kauan akku kestää vähäisellä käytöllä, kun puhelin on suurimman osan ajasta valmiustilasta eikä paljon soittele, kuvaa tai pelaa?
Ostin vähän aika sitten K500i:n jonka akku kyl kestää ihan hyvin. Kuvaaminen syö virtaa tosi paljon mut muuten virrankulutus ihan normaalilla tasolla.
Itsellä on k700i ja akku kestää n.5-7 vuorokautta yhdellä latauksella.Käyttöä on n.30min.puheluja päivässä ja ehkä 10-15 kuvaa/vko.
minullakin on k700 ja sen akku ei kestä kuin 2 päivää!!
Itselläni on k700i ja aluksi akku ei tuntunut kestävän. Mutta kauppias sanoi, että käytä akkua
vähän aikaa ja mieluiten aika tyhjäksi aina.
=> tuo tehosi nyt kohtuukäytössä se kestää aina vähintään kolme päivää vaikka puhuisin enemmänkin.
Pakko vaan offtopicisti mainita, et kun sain k500i:n, täyslatasin niin se meni 45 minuutissa se laturi, kuvasin, otin ainakin 100 kuvaa ja poistin tjsp, pikkusen se kulutti virtaa :p
mut se oliki testi akulle.
mut kyl se nykyää sen 4-5 pv kestää.