Unnettomuus vaikeus

Leivo86

Kärsin kovasta unnettomuudesta ja lääkitystä löytyy siihen tarkoitukseen. Mutta kun mies ei anna viikkonloppuisin nukkua tai loman aikana. Jos oon nukkunu hyvällä tuurilla 1h niin hän herättää ja pitää mua valveilla kunnes sit nukahtaa ite siin 4aikaan ja nukkuu 11-13 asti. Hän ei ymmärrä etten saa unen päästä enää kiinni vaan oon pirtee sen jälkeen, ja kehtaa viel sanoa et miten on mahdollista et cäsyttää päivisin. Hänellä ei näitä ongelmia ole eikä ymmärrä niitten päälle. Mikä neuvoksi?
10v kärsinyt nainen unnettomuudesta

4

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiköymmärräpuhetta

      Pistä äijä pihalle, tai lähde itse.

      • jämäkkyyttä

        Samaa mieltä, tai sitten edes erillinen huone taikoa jostain, että saa yksin nukkua. Ihmeellistä, että ei ota vakavissaan elämänkumppanin asiaa.


    • huohhhhhhhh

      Ihmeellistä ettet ole pystynyt ko. ukon aiheuttamaa "unnettomuus" ongelmaa itse ratkaisemaan, kärsii 10 vuotta ja sitten kirjoittaa tänne. Mitäs jos juttelisit äijäs kanssa?

    • Todella törkeää käytöstä sun mieheltäsi siosiottelisin että ,wwet otat asia n esille kunnolla ja puhut suusi puhtaski koeta saada se ymmärtäämään. Joa eoi niin mene toiseen kammarriin nukkumaan juten jo aienmin ehodtettiin. Ja jos se tulee sinne niin mene vanhemmillesi pidä lomaa miehestä jos ei onnistu niin sano että jos ei lhäirintä lopu niin minä lähdenb luulisi ymmärtävän.

      Völtämättä vaikak otat aian esille miehi kanssa hän ei ymmärä jioidenkin pää on kuin umpi kiveä vaikka miten sanoo niin ei mene jakeluuun

      kuitenkin möä ite nukun 3-4 tunia j oon msiätä mieltä että jokainen poärjäis 2-5 tunniöala paitsi erityipatapusket ja eritysitilanteet mutta mikä minä oon sanomaan soisiko se sinulle jota onistuisi pitösi nukkuminen jakaa kuten uberman yputubessa 20 minuutin pätkiin hän nukkuu vain 2 tuntia nuo 3-5 voi nekin jakaa niin että riitää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      346
      7772
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      97
      5517
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4633
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4430
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      146
      4307
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3947
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      157
      3829
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3727
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      36
      3646
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3461
    Aihe