Unnettomuus vaikeus

Leivo86

Kärsin kovasta unnettomuudesta ja lääkitystä löytyy siihen tarkoitukseen. Mutta kun mies ei anna viikkonloppuisin nukkua tai loman aikana. Jos oon nukkunu hyvällä tuurilla 1h niin hän herättää ja pitää mua valveilla kunnes sit nukahtaa ite siin 4aikaan ja nukkuu 11-13 asti. Hän ei ymmärrä etten saa unen päästä enää kiinni vaan oon pirtee sen jälkeen, ja kehtaa viel sanoa et miten on mahdollista et cäsyttää päivisin. Hänellä ei näitä ongelmia ole eikä ymmärrä niitten päälle. Mikä neuvoksi?
10v kärsinyt nainen unnettomuudesta

4

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiköymmärräpuhetta

      Pistä äijä pihalle, tai lähde itse.

      • jämäkkyyttä

        Samaa mieltä, tai sitten edes erillinen huone taikoa jostain, että saa yksin nukkua. Ihmeellistä, että ei ota vakavissaan elämänkumppanin asiaa.


    • huohhhhhhhh

      Ihmeellistä ettet ole pystynyt ko. ukon aiheuttamaa "unnettomuus" ongelmaa itse ratkaisemaan, kärsii 10 vuotta ja sitten kirjoittaa tänne. Mitäs jos juttelisit äijäs kanssa?

    • Todella törkeää käytöstä sun mieheltäsi siosiottelisin että ,wwet otat asia n esille kunnolla ja puhut suusi puhtaski koeta saada se ymmärtäämään. Joa eoi niin mene toiseen kammarriin nukkumaan juten jo aienmin ehodtettiin. Ja jos se tulee sinne niin mene vanhemmillesi pidä lomaa miehestä jos ei onnistu niin sano että jos ei lhäirintä lopu niin minä lähdenb luulisi ymmärtävän.

      Völtämättä vaikak otat aian esille miehi kanssa hän ei ymmärä jioidenkin pää on kuin umpi kiveä vaikka miten sanoo niin ei mene jakeluuun

      kuitenkin möä ite nukun 3-4 tunia j oon msiätä mieltä että jokainen poärjäis 2-5 tunniöala paitsi erityipatapusket ja eritysitilanteet mutta mikä minä oon sanomaan soisiko se sinulle jota onistuisi pitösi nukkuminen jakaa kuten uberman yputubessa 20 minuutin pätkiin hän nukkuu vain 2 tuntia nuo 3-5 voi nekin jakaa niin että riitää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      175
      4961
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4336
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      248
      2910
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2852
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1713
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      20
      1703
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe