mikö olen?

itseääntutkaileva

olen 24v mies, haaveilen seksistä miehen kanssa, mutten ikinä kykenisi seurustelemaan miehen kanssa, se jäisi puhtaasti yhden illa. jutuiksi. Naista kaipaan haluan seksiä naisen kanssa ja haluan parisuhteen ja perheen naisen kanssa perustaa.
homoseksuaalisuus on selkeesti pois suljettu, mutta tekeekö se minusta bi seksuaalin että voisin olla miehen naitavana vai edellyttääkö bi seksuaalisuus sitä että voisi seuristella molempien sukupuolien kanssa :) Vai onko tälläiselle joku oma seksuaalisuus :)

2

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihan_vain

      Näin nopeasti analysoituna kuulostat olevan heteroromanttinen biseksuaali, siinä mitään sen ihmeellisempää. Ja ei, biseksuaalisuus ei tarkoita välttämättä halua seurustella molempien sukupuolien kanssa. :3 Mieltymykset seurustelun ja/ tai seksin suhteen on biseksuaaleilla usein hyvinkin henkilökohtaisesti vaihtelevia.

    • Anonyymi

      Sanoisin että olet irstailunhaluinen heteromies joka on todennäköisesti liannut ajatusmailmaansa sairaalla nettipornolla.
      Lopeta pornoilu jos arvasin oikein ja unohda pervoilut, löydät varmaan vielä kivan vaimon.
      Kyllä se siitä!
      Hyvä että et ole sentään toteuttanut inhaa fantasiaasi, todellisuudessa se voisikin olla vastenmielistä kuten fantasiat usein.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3498
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      91
      3311
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      52
      2808
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      55
      2621
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      92
      2445
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      36
      1581
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      22
      1279
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      96
      1238
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      340
      1098
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1003
    Aihe