SAIRASTA!!!

TUHOTTAVAPELIT

Poikani pelasi juuri jotain grande autoa ja se ajoi siinä bussilla väkijoukkoon!! Mitään ei tapahtunut vaan peli jatkui normaalisti! MITEN ON MAHDOLLISTA ETTÄ PELIT MAHDOLLISTAVAT TERRORISMIN EIKÄ KUKAAN SITÄ TUOMITSE????? Ei ihme että tapahtuu näitä iskuja kun nuoret saavat vaikutteensa peleistä!!!!

4

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kantapää

      Taas tämä sama ikivanha itkuvirsi/trolli..
      Ja koska näitä mielensäpahoittajia ihan oikeasti on olemassa, jotka jostain syystä kuvittelevat näillä asioilla olevan jotain korrelaatiota, niin lisättäkööt vielä tähän, että GTAita ovat jo parinkymmenen vuoden ajan pelanneet miljoonat ihmiset, kun taas väkijoukkoon on samaisen parinkymmenen vuoden aikana ajanut ajoneuvolla muutama terroristi ja näiden tekojen motiivit ovat yleensä poikkeuksetta poliittisia ja/tai uskonnollisia ja tämän pohjalta on melkko helppo vetää johtopäätös siitä, kuinka todennäköisesti GTAn pelaaminen saa ihmiset tekemään terrori-iskuja elävässä elämässä..
      Muutenkin se mitä teet videopelissä vastaa yhtä todennäköisesti tekojasi elävässä elämässä, kuin se mitä teet kaukaahaetuimmissa ja korkealentoisimmissa unissasi, tai mitä katsot jonkun muun tekevän katsomassasi elokuvassa....

    • bbbhojn

      Hakeutua POLIISIN hommiin on ihku sairas

    • hahahhahaaa

      Ja ennen videopelejähän maailmassa vallitsi rauha eikä ollut yhtään väkivaltaa :D:D:D?

      • Viime vuosikymmeninä ovat globaalin väkivallan tilastot korreloineet negatiivisesti väkivaltaisten videopelien lisääntyneen pelaamisen kanssa.

        Sinänsä huvittavaa, vaikka ymmärränkin, ettei todellista yhteyttä ole sillä, että väkivallan vähetessä videopelit yleistyvät.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2242
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      218
      2119
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1428
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1183
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      84
      930
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe