Ooppera yleisö ei osaa edes autojaan pysäköidä

KokkolanArvostelija

Kuvitteleeko oopperan väki, ettei liikennesäännöt koske heitä, kun on varaa oopperaan.
Tässä se nähdään ooppera yleisön tyhmyys, kun pysäköidään ökyautot, että tukkivat yli puolet kevyenliikenteen väylästä, vaikka tilaa olisi pysäköidä tukkimatta kevyenliikenteen väylää.
Naurettavan näköisiä pellejä ooppera yleisö, kuvittellette olevanne hienompia ja parempia ihmisiä, kun teillä on varaa ökyautoihin, käydä oopperassa ja pukeutua naurettaviin juhla-asuihin.

Hah, hah, haaa todella naurettavan näköistä tallustaa puku ja juhla vaatteissa Kampus halliin, joka oli alunperin urheiluhalli.
Ooppera yleisö on niin huonokuntoista sakkia, että voimille ottaa kävellä autolta katsomoon tuolille istumaan.
Täytyyköhän vähän kohaista kevyenliikenteen väylällä olevaa autoa, kun on siinä keskellä väylää.

9

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taas joku köyhä luuseri valittamassa.

    • kyllänekännissäkinhuutaa

      Sama miten parkeeraa tai miten hieno on, suurin kysymys on miten joku viitsii mennä kuuntelemaan sellaista huutoa ja vinkumista kuin ooppera, käsittämätönä skeidaa ??

    • KokkolanArvostelija

      Olettekos katsoneet ooppera yleisöä. Ooppera esityksessä yleisö tuijottaa lavalle ja välillä taas ooppera ohjelma lehtistä, kun oopperalavalla esiintyjä alkaa karjumaan, josta ei saa mitään selvää.
      Yleisön päät heiluvat, kun seuraavat ooppera esiintyjää ja tekstiä ohjelma lehtisestä.
      Sitten välillä paukutetaan patarumpua olan takaa, huilut vinkuu ja viulut kitisee, kuin kuivat oven saranat.
      Väliin alkaa nais oopera laulaja kiljumaan korkealla sävelasteella, että tärykavot on puhjeta.
      Esityksen lopuksi yleisä taputtaa kuin hullun kohtauksen saaneet ja päät pyörii, kuin kanoilla orrella.
      Yleisö on ihan ekstaasissa ja toistelevat toisillee, erinomainen esitys, hieno esitys, mahtava esitys, tällaista kannatti odottaa plää, plää, plää....
      Ulos lähtiessään puhaltaa pohjoinen tuulenpuhuri ja eliittirouva tarraa kauhusta kankeana kampaukseensa, kuin se olisi peruukki ja huohottaa, voi hirveää, kampaus meinasi mennä ihan pilalle, kumma kun täällä näin tuulee, eivätkä ole rakentaneet mitään tuulensuojaa meille.

      • AaariaA

        Sain tästä kesän parhaat naurut. Oot niin pihalla, että suosittelen lukemaan lauantain keskipohjanmaan :D


    • ökyooppera

      Oopperayleisö on niin hienoa porukkaa että piereskelevät sisällepäin !

    • EläintenystäväKokkola

      Onneksi suurimmalle osalle kansastamme riittää Uuno Turhapuro ja Vääpeli Körmy elokuvat. Ooppera tai muu korkeampi kulttuuri tulee keskittää pääkaupunkiseudulle. Täällä maaseudulla ei tarvita kalliita huvituksia. Sirkus Sariolassa käynti kerran kesässä riittää, hah hah haaa!!!..

    • parkkingg

      Nämä oopperassa kävijät ovat omasta mielestään fiksuja,koska käyvät katsomassa niinkin ala-arvoista teatteria mitä kokkolassa on.Ei mikään ihme siis että sellaisen pskan katsojat eivät osaa parkkeerata edes autojaan kunnolla

    • apuaisa

      Ravimiehen omaa oopera! Hevosmiehet kusellä!

    • Lainoppinut

      Olin itse paikanpäällä seuraamassa Pohjantähti-oopperaa. Ihmettelen, miten kateelliset köyhät kirjoittelevat. Vaatii suunnatonta ponnistusta saada syntymään moinen esitys. Laulajat, puitteet ja oivallukset ensiluokkaisia. Ainoa ongelma oli mielestäni se, että teos on outo eikä pitkän rupeaman aikana kuule/näe mitään tuttua aariaa.

      Mitä tulee yleisöön, niin näin, että osallistuneet ovat ihan tavallisia kaupunkilaisia ja kait ympäristön ihmisiä. Autotkin sopivat pihalle. Yllä oleva kirjoittelu on turhaa, kun ei todennäköisesti muuta keksitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      282
      6377
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      65
      3419
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      200
      3001
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2547
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1862
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1602
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      199
      1582
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1491
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      112
      1438
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      88
      1353
    Aihe