Ooppera yleisö ei osaa edes autojaan pysäköidä

KokkolanArvostelija

Kuvitteleeko oopperan väki, ettei liikennesäännöt koske heitä, kun on varaa oopperaan.
Tässä se nähdään ooppera yleisön tyhmyys, kun pysäköidään ökyautot, että tukkivat yli puolet kevyenliikenteen väylästä, vaikka tilaa olisi pysäköidä tukkimatta kevyenliikenteen väylää.
Naurettavan näköisiä pellejä ooppera yleisö, kuvittellette olevanne hienompia ja parempia ihmisiä, kun teillä on varaa ökyautoihin, käydä oopperassa ja pukeutua naurettaviin juhla-asuihin.

Hah, hah, haaa todella naurettavan näköistä tallustaa puku ja juhla vaatteissa Kampus halliin, joka oli alunperin urheiluhalli.
Ooppera yleisö on niin huonokuntoista sakkia, että voimille ottaa kävellä autolta katsomoon tuolille istumaan.
Täytyyköhän vähän kohaista kevyenliikenteen väylällä olevaa autoa, kun on siinä keskellä väylää.

9

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taas joku köyhä luuseri valittamassa.

    • kyllänekännissäkinhuutaa

      Sama miten parkeeraa tai miten hieno on, suurin kysymys on miten joku viitsii mennä kuuntelemaan sellaista huutoa ja vinkumista kuin ooppera, käsittämätönä skeidaa ??

    • KokkolanArvostelija

      Olettekos katsoneet ooppera yleisöä. Ooppera esityksessä yleisö tuijottaa lavalle ja välillä taas ooppera ohjelma lehtistä, kun oopperalavalla esiintyjä alkaa karjumaan, josta ei saa mitään selvää.
      Yleisön päät heiluvat, kun seuraavat ooppera esiintyjää ja tekstiä ohjelma lehtisestä.
      Sitten välillä paukutetaan patarumpua olan takaa, huilut vinkuu ja viulut kitisee, kuin kuivat oven saranat.
      Väliin alkaa nais oopera laulaja kiljumaan korkealla sävelasteella, että tärykavot on puhjeta.
      Esityksen lopuksi yleisä taputtaa kuin hullun kohtauksen saaneet ja päät pyörii, kuin kanoilla orrella.
      Yleisö on ihan ekstaasissa ja toistelevat toisillee, erinomainen esitys, hieno esitys, mahtava esitys, tällaista kannatti odottaa plää, plää, plää....
      Ulos lähtiessään puhaltaa pohjoinen tuulenpuhuri ja eliittirouva tarraa kauhusta kankeana kampaukseensa, kuin se olisi peruukki ja huohottaa, voi hirveää, kampaus meinasi mennä ihan pilalle, kumma kun täällä näin tuulee, eivätkä ole rakentaneet mitään tuulensuojaa meille.

      • AaariaA

        Sain tästä kesän parhaat naurut. Oot niin pihalla, että suosittelen lukemaan lauantain keskipohjanmaan :D


    • ökyooppera

      Oopperayleisö on niin hienoa porukkaa että piereskelevät sisällepäin !

    • EläintenystäväKokkola

      Onneksi suurimmalle osalle kansastamme riittää Uuno Turhapuro ja Vääpeli Körmy elokuvat. Ooppera tai muu korkeampi kulttuuri tulee keskittää pääkaupunkiseudulle. Täällä maaseudulla ei tarvita kalliita huvituksia. Sirkus Sariolassa käynti kerran kesässä riittää, hah hah haaa!!!..

    • parkkingg

      Nämä oopperassa kävijät ovat omasta mielestään fiksuja,koska käyvät katsomassa niinkin ala-arvoista teatteria mitä kokkolassa on.Ei mikään ihme siis että sellaisen pskan katsojat eivät osaa parkkeerata edes autojaan kunnolla

    • apuaisa

      Ravimiehen omaa oopera! Hevosmiehet kusellä!

    • Lainoppinut

      Olin itse paikanpäällä seuraamassa Pohjantähti-oopperaa. Ihmettelen, miten kateelliset köyhät kirjoittelevat. Vaatii suunnatonta ponnistusta saada syntymään moinen esitys. Laulajat, puitteet ja oivallukset ensiluokkaisia. Ainoa ongelma oli mielestäni se, että teos on outo eikä pitkän rupeaman aikana kuule/näe mitään tuttua aariaa.

      Mitä tulee yleisöön, niin näin, että osallistuneet ovat ihan tavallisia kaupunkilaisia ja kait ympäristön ihmisiä. Autotkin sopivat pihalle. Yllä oleva kirjoittelu on turhaa, kun ei todennäköisesti muuta keksitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      178
      5005
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1743
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe