Vanhoja ketjuja on nostettu ja paheksuttu sitä. Eihän kirjojakaan kielletä lukemasta vuosikymmenten ja satojen päästä, painettu sana pysyy. Poliitikkojen ja poliisienkin lausumia kaivetaan esiin , niistä voi saada jopa tuomioita. Se on pelin henki. Pelätäänkö tätä, kun kovin pieni on ainakin omalla nikillään kirjoittava joukko ? Viime aikoina ei ole näkynyt reippaita kannanottajia UM ja vaalierkki vai puskiinko ovat menneet.
Vaihtuvuus palstalla on pientä, kaipa täälä kuitenkin viihdytään koska ei siirrytä 80 plussaan.
Vaihtuvuus palstalla on pientä, kaipa täälä kuitenkin viihdytään koska ei siirrytä 80 plussaan.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Saattaa olla moni 80 aloittaneista on täällä rekkaamattomina mukana. Moni asia mielipiteissä viittaa joskus ikäihmiseen jopa yli 80 .
Millä selitetään hiljaisuus seuraavassa portaalissa? Siellä pysyy vain harva, UM tosin on ilmoittanut ettei politiikka enää kiinnosta samalla lailla. Nyt oliskin helpointa vaihtaa vain otsikot näillä palstailla, aloittaen 60 =70 ,.... ja 70 =80 viimein 80 = 90 .