Siis onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä ruuasta? Just kuinka sopi mahalle yms...
Tällä hetkellä syö Royal cania mutta meillä on jatkuvat anaalivaivat, vaikka mikään muu ei ole muuttunut. Koira säi hetkdn aikaa Hill'siä mutta se ei sopinut muuten, ja se oli aina loppu eläinkaupasta!
Brit care small lamb& rice?
5
732
Vastaukset
- Manch
Meillä sopi tosi hyvin, tosin ei ole muistakaan merkeistä ikinä ongelmia tullut. Vaihtelen nappulamerkkejä ja annan useimmiten jauhelihaa lisäksi. Brit care teki ulosteesta aika kovaa tosin, tuli "jäniksenpapanoina" ulos, mutta ei kai tämä välttämättä huonokaan asia ole (varsinkin niiden pyllyrauhasten luulisi tyhjentyvän hyvin). Paitsi että (rusto)luita en uskaltanu antaa, koska niillä myös kovettava vaikutus ja ajattelin että menee ummetuksen puolelle.
Mutta hyvin maistui, pieni määrä riitti ja karvakin kiilsi. Ostan vielä uudestaankin joku kerta. - Manch
Hyvin sopi koiralle (vaihtelen nappulamerkkejä ja annan lisäksi yleensä jauhelihaa). Aika kovaksi veti mahan (uloste jänönpapanaa) mutta eipä se kai paha asia ole, luulisi että ne pyllyrauhasetkin tyhjenee siinä hyvin. Maistu koiralle mainiosti, suurta määrää ei tarvinnu syöttää ja karvakin näytti kiiltävän. Ostan vielä uudelleenkin joku kerta.
- Manch
Sori. Nyt sekoilee joko palsta tai mun puhelin. Luulin että viestini katosi joten kirjoitin samat löpinät uudelleen. Nyt tämänkin lähetyksessä ongelmaa, toivottavasti ei tuu moneen kertaan..
- Maistuupi
Olen syöttänyt kyseistä ruokaa (tosin large breed versiota) omalle koiralle muutaman kuukauden. Olen ollut tyyväinen: Sontaa tulee maltillisesti, ruoka maistuu, iho/turkki on hyvässä kunnossa ja koira tyytyväinen. Lisäksi on mielestäni kohtuullisen hintainen sapuska.
- koirankouluttaja
Itse en sisällön vuoksi suosittele ainakaan pää ruuaksi. Sisältää hurjasti kaikkea turhaa! Mutta jos jostain kumman syystä haluat tätä syöttää, laita sekaan mushin lihoja, tai muuta raakaruokaa! (jos luuaines ei sovi, mushilta saa myös luuttomia lihoja!)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581081Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75775- 53614
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83563Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45512Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv35486Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43483Sinun kanssasi
Kahvilassa tapaaminen olisi jotakin niin outoa. Se ei olisi vain kavereiden tapaaminen, koska ei olla oltu oikeita kaver36466