Ihminen Minäkin

Kiusauksenuhri

Olenihminenkin
20.7.2017 23:46
seuraavan lainen ilmiö on tietotekniikkaa käyttäen toteutettu, onko siinä käytetty Googlen työvälineitä ja elokuva ominaisuutta hyväksi, onko kohde ensin salakuvattu vai biotunnistettu (minut) ja sitten 3D -mallinnettu ja sen jälkeen jaettu tulosta, myyty - myydään kuvaa tai elokuvaa miljoonille ihmisille, ehkä Facebookin, ja muiden sosiaalisen median yhteyksien kautta, jotka nekin on laittomia kirjautumisia alun perin.

Kuka se viisas älyn kirkkaalla paikkakunnalla on joka keksi tämän moraalisesti TOSI halvan keinon alistaa ja ehkä yrittää saada mielen murrettua, ja lisäksi vielä valehdellaan ja puhutaan paskaa ettei omat rikokset tule julkisuuteen, niistä yhtenä törkeimpänä esim. toisen omaisuuteen (asunto osake) kajoaminen murtautuminen talon yleisavaimilla!

Myydäänkö nyt varastettuja tietokone ohjelmia vai mitä, esim skannaamalla ensin tietokoneet ja välittämällä niitä , vai järinkö myytte huorana pitkin maailmaa, - yhdistätte tuhansia desibelejä kohdistaen kuvaamaanne (kuvakaappaus oli paljaasta perseestäni) kehooni ja kajoten minuun, ja kiusaten pitkin vuorokautta, elukat.

2

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiusattunakoaina

      Kertokaa te tavalliset rehelliset tietotekniikkaa ja ohjelmointia tuntevat kuinka ed.mainitun lainen on toteutettu, ja miksi kiusaaminen ajoittuu yleensä tietokoneitten ohjelmisto päivitysten aikaa, siis ne miljoonien mobiili yhteyksien aiheuttamat fyysiset tuntemuksia.

      No niin, nyt estettiin tai yritetään estää tämän jutun lähetys..

    • Kiusattumummoliini

      Lisään vielä yhden "erikoisuuden" järjen jättiläisiltä, eli autoni, on Wolski mallia Touran, tumman harmaa väriltään, - autoni kuskin puoleinen penkki kuumuu, vaikka kaikki namikat on kiinni; onko autoni kaapattu ja (ainakin avain on) ja kun minutkin on esineellistetty ja auto ohjelmoitu niin että kun istun jossain pitempää (se kaapattu paljas perse )kuumentaa istuimen ja taas saadaan pidettyä yhteys niihin mobiililinkkeihin, olenko siis elävä mobiilitukiasema?

      Kummastutta autollani ajaessa kuinka vastaan tulevat ihmiset esim. Joensuun liikenteessä, reagoivat, - kertokaa tekin Hyvät ihmiset jotka olette nähneet tai näette autossani jotain kummallista, tai sitten onko jossain netissä julkaistu minua halventavilla kuvilla; - voin vakuuttaa että asialla on rikolliset ja salakuvaajat, jotka ovat tuolta jostain .idempää Kiteeltä.

      En pian ilkea ajaa autollakaan mihinkään, minä joka hoidin sairasta miestäni kymmenen vuotta ja sitten paloin loppuun ja jouduin raskaan psyykkisen prosessin jälkeen laittamaan hoitoon vieraaseen paikkaan, olenko ansainnut vielä halveksuntaa valehtelijoiden ja rikollisten taholta, kukaan ei ymmärrä miten raskasta omaís hoitajan osa on - se on vuosiksi pitkittynyt suruaika.

      Yritän tavata ihmisiä tuolla kansantalolla, mutta sinnekin nämä mustamaalaajat tulevat jäljessäni ja levittävät valheitaan ja kuvia mitä ovat salakuvanneet ja sitten tie miten käsitelleet..

      En meinaa uskoa tätä oikein millään, ja kun olen ollut hyvin pidetty työntekijä aina missä olenkaan elämäni aikana ollut, ja nyt nämä pahat ihmiset yrittävät tehdä minusta epäihmisen.. kirkkoonkin tulivat jäljessäni, eli pitää olla iso rahanen bisnes kun ei voi näkyvistään päästää...Jumala minua varjelkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      13
      1960
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      183
      1504
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      142
      1262
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      93
      1243
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1168
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      898
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      44
      810
    8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      787
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      783
    10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      123
      763
    Aihe