Jatkuvaa narinaa

Suomen urheilijat valittavat milloin mitäkin. Eräs neitonen sanoi, että on niin kylmä että lihakset ovat jäässä. Valmennusjohto voisi tuoda "tynnyrisaunan" lähtöpaikan tuntumaan, vai onko se kiellettyä - tuskin. Muistakaa taas kerran aloitteeni (idean).
18315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Säähän ennustit lämmintä kesää.

1Äänestä

hah! Ei voi kuin ihmetellä, että mistä ne ripulistin jatkuvat narinat ja kitinät oikein kumpuavat!

1Äänestä

Tälläisia avauksia saadaan aikaan syntymällä jossain perhossa ja avioitumalla useita sukupolvia sukulaisten kanssa, kuten tässäkin tapauksessa on tapahtunut.

1Äänestä

Outoa! Eikö kesän pitänyt olla lämmin vai mitä ripulisti!

1Äänestä

Millä hellvetin ansioilla jotkut kävelijät, lonkannitkuttelijat, pellekaanit, ja peräti kolme on lähdössä Lontooseen oksentamaan ja keskeyttämään. Sijoitus jossain 50-100:n välillä voitaisiin tehdä kotimaassakin - mikäli maaliin saakka selviäisi, hah hah haaa!!!...

Äänestä

Perhon ääliö ei tiedä kisoihin olevan kansainvälisen yleisurheiluliiton asettamat tulosrajat, jotka tulee saavuttaa. Suomen ainoat kultamitallit mm-yleisurheilussa on voitettu kävelyssä(2) ja keihäänheitossa(5).

1Äänestä

Hah hah. Tietysti tiedän urheilun historian vähän liiankin hyvin (mm nyrkkeilyn Suomenmestarina, Kadettikurssin urheilupäällikkönä, valmentajana jne). Henkilökohtaista näyttöä pitää olla, jotta "kehtaisi" edes osallistua suurkisoihin. Mm naiskorkeushyppääjä Sundblom jääköön kotitelkkarin ääreen, kuten moni muukin. Mm-kisoihin ei lähdetä "lomailemaan" minun (veronmaksajien) kustannuksella. Yleisurheilun pääkoordinaattori Kemppainen on erotettava heti. Sälli vain selittelee, eikä uskalla kertoa tositilannetta - totuutta...
Kaikki "ruotsinmurteiset" pitää jättää "kotirintamalle" sönköttämään. Suomen yleisurheilu on tällä hetkellä aallonpohjassa... Valitettavasti ainut mitalitoivomme ei yllä edes finaaliin. Aika on ajanut hyvänkin urheilijan ohi... hah hah haaa!!!...,

Äänestä

Perhon ääliöllä ja yhteiskunnan elätillä on aikaa kirjoitella. Suomesta kaikki vain kisoihin joilla kisaraja saavutettu. Onhan meillä reijon kaltaisia taivaalle ampujiakin leiritetty turhaa vuosikymmeniä ja maksettu juopotelusta päivärahoja.

1Äänestä

Onko perää että ripulistia on luultu moukariksi kentällä!

1Äänestä
  • Ei ole perää mutta meritaidon miehet luulivat sitä karanneeksi jääpoijuksi kun se kökötti pilkillä vanhansataman lahdella.

    1Äänestä

Reijo on rautaa, lihakset ovat pelkkää terästä.

Äänestä
  • Ruikuttava vanha kääkkä, vihannes..

    1Äänestä

Muka merivoimat. Voi saatana. Muutama rautapurkki lepää ruosteisena Turun tarpeettomassa satamassa. Miksi helvetissä ja mihin me tarvitsisimme niin sanottuja merivoimia,
hah hah haaa !!!...

Äänestä

Haha hah haa ihan asiallinen kirjoitus poistettiin.
Totuutta ei kuitenkaan voi poistaa se pysyy ja pysyy sitkeästi ankkalammnen pohjalla.

Äänestä

Hah, lentotukialus ja uudet hornetit. Näillä ja natoon liittymällä puolustuksemme on kunnossa, hah hah haaa!!!...

Äänestä
  • Eikö tuo ikinä lopeta tuota saman paskan jauhamista?

    1Äänestä

Merivaivat ja ilmavaivat ovat perseestä. Mahdollinen tai mahdoton sota voitetaan AINA maalla, hah hah haaa!!!...

Äänestä

Pitää ymmärtää ettei Tahavosta ollut kuin rottakouluun!

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TosirealistiKokkolan kirjoitti:

Suomen urheilijat valittavat milloin mitäkin. Eräs neitonen sanoi, että on niin kylmä että lihakset ovat jäässä. Valmennusjohto voisi tuoda "tynnyrisaunan" lähtöpaikan tuntumaan, vai onko se kiellettyä - tuskin. Muistakaa taas kerran aloitteeni (idean).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu