Hotelli Elite

0607

Onko kukaan käynyt äskettäin,onko huoneet uusittuja,myynnissä apollomatkoilla,millainen tuo aamupala?

11

526

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet.ensimmäinen.asiakas

      Onpa hotelli pikavauhtia korjattu, jos siihen myydään matkoja jo tälle kesälle. Hotellirakennus oli täysin hylättynä vuosikausia, eikä siinä ollut edes ikkunoita tai ovea vielä kesäkuussa, kun kävelin sen ohitse. Sen panin merkille, että jonkinlaista remonttia paikalla tehtiin, koska sisälle vietiin pahvilaatikoissa jotakin särkyvää, ehkä laseja tai lautasia.

    • Mammutti99

      Myyvät varmaankin siihen ihan puiston puoleiseen päähän, kahvilan yläpuolelle. Oliko ennen Achiliton hotelli. Vanhahtavat huoneet, ovatko nyt sit rempanneet niitä. Ainakin parvekkeilla on porukkaa ollut tässä lähi vuosina.

    • cactuskseen

      En ehkä olisi valinnut apollomatkoja...

    • Monta_pettynyttä

      Kyllä nyt löit kätesi kakkaan kun valitsit Apollomatkat.

      • ollopa

        Ei mkitään valittamista apollomatkoilla, etuna maakuntalenntoja Vaasasta Rodokselle, Oulusta Kreetalle jne,
        Hintoja kannattaa vertailla, esim aurinkomatkoilla ja apollolla saattaa olla sama hotelli, lennot vain eri päivinä.
        Saattaa säästä satasia.


    • 0607

      Sain apollomatkoilta infoa että hotelli on rempattu,ensimmäiset asiakkaatkin jo olleet,olen matkustellut kohta parikymmentä vuotta vähintään kerran vuodessa,nyt eka kertaa apollomatkoilla....ei ollut enää vara mistä valita kun tämä Suomen kesä on ollut mitä on....eräs ystäväni paljonkin reissannut kyseisen matkatoimiston matkoja,eikä koskaan ole moittinut🙂

      • ehkäsyksymmällä

        Nyt on tullut muutama valokuva Apollon sivuille, rempatulta näyttää!
        Hyvää matkaa ihanaan kohteeseen!


      • LuulinJuuriSuljetuksi
        ehkäsyksymmällä kirjoitti:

        Nyt on tullut muutama valokuva Apollon sivuille, rempatulta näyttää!
        Hyvää matkaa ihanaan kohteeseen!

        Lokakuun alussa oli remppa menossa ja ovi kiinni Elite hotellin sisäänkäynnissä jollain pikkukadulla.


    • sommoro

      Oltiin porukalla 1976 syksyllä Elitessä. Elokuva Loma oli kuvattu edellisenä kesänä juuri siellä. Silloinen baarimikkokin esitti elokuvassa rantaleijonaa. Tässähän voisi vaikka käydä katsomassa paikkaa.

      • Olet.ensimmäinen.asiakas

        "Tässähän voisi vaikka käydä katsomassa paikkaa. "

        Käypä tosiaankin, ja kerro meille onko Elite todella remontoitu yhdessä kuukaudessa sen näköiseksi kuin Apollon sivuilla olevista valokuvista voisi päätellä. Kun kuljin sen ohi kesäkuun lopulla, se oli täysin hylätyn näköinen rakennus, jossa ei ollut ainoatakaan ikkunaa tai ovea. Itse olisin aloittanut remontoinnin seinien maalaamisesta, lattioiden pinnoittamisesta ja vesijohtojen ja -kalusteiden asentamisesta, mutta näin sisälle kannettavan pahvilaatikoissa jotakin särkyväksi merkittyä.

        Joku tuolla aikaisemmin tosin arvelikin, että hotelli Elitenä myydään sen viereistä rakennusta, mikä tuntuu minustakin ainoalta mahdollisuudelta.


      • ehkäsyksymmällä

        Katselin uudestaan niitä Apollon valokuvia, enkä saanut selvää, onko ne aitoja vai tietokoneella tehty. Löytyi sieltä kuitenkin arvosteluja viime päiviltä, ensimmäisiltä asiakkailta. Tosin taisi olla vuodelta 2016 myöskin!
        Mutta jos paikan päällä paljastuukin, että majoitus onkin jossain muussa hotellissa, on teillä oikeus vaatia hyvitystä. Me saimme matkatoimiston möhläyksen johdosta noin 250,- hyvitystä viikon matkasta (joka maksoi noin 700,- kahdelta)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      263
      3949
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      143
      2808
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      16
      2292
    4. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      363
      2071
    5. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      228
      1964
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1548
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1476
    8. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      79
      1211
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      103
      1197
    10. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1170
    Aihe