Leo Meller - "rock on Saatanasta"

https://m.youtube.com/watch?v=NIlkyIJ7Hlw

Halusin vain jakaa tämän kanssanne. Rock-musiikin saatanallisuudesta kertova 1980-luvun saarna, joka tietyissä piireissä on yleinen naurun aihe. Sisältää toisaalta ihan hyviäkin pointteja, vaikka toki myös asiavirheitä, sekä eeppistä ylikiihkoilua. Puhujan ääni ja puhetyyli on aluksi hieman häiritsevä, mutta kuulostaa tottumisen jälkeen ihan tyylikkäältä.
Kestää puolitoista tuntia, mutta on ehdottomasti sen arvoinen.

3

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öööäääärrggh

      Muistuta, että tarkistan huomenna, nyt pitää mennä nukkumaan.

    • Tyralle.tuli.Banksit

      Olisi kivaa nähdä, kun joku ammattimatkija, Jarkko Tamminen vaikka, matkisi tuota Leo Martin Torsten Melleriä. Sillä on niin persoonallinen puhetyyli: Lähdemme liikkeelle siitä että sinä tiedät että sinä tiedät että sinä tiedät, että taivaan ja maan väliltä-ohjelma on sinun kysymuksiäsi ja minun vastauksiani varten. Ou rait, salli minun käyttää tuota ja tuota fraasia, lainaus kiinni..

    • frywrjyrtjqet

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5626
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      96
      4853
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4804
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      391
      2359
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      130
      2266
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      1
      1996
    7. 109
      1876
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1607
    9. 382
      1363
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1203
    Aihe