Paltamon neste

paikallinenmietiskelee

Onko milainen työpaikka?
Ovatko reiluja työntekijöitä kohtaan,onko kaikille samat edut?

15

1182

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mätink

      mene sinne töihin ja kerro sitten miltä näyttää

    • tuhertaja2

      Ei tietenkään ole samat edut, bonukset maksetaan onnistumisen mukaan.

      • dimitriiiiiiiii

        mitä ihmeen onnistumisbonuksia jaetaan pensa-asemalla


    • Eiikänänesteelletöihin

      Nais pomo kuulema ihan kauhee, muutama vuosi takaperinhän sieltä 2 irtisanoi itsensä tämän kamalan pomon takia.. vieläkin kärsiivät henkisesti..

      • HuvittaviaPiirteitä

        Jaaha, vai niin. Ja mitähän sääntöjen vastaista mun viestissä mahtoi olla, että se täytyi poistaa? Tarinassa ei ilmennyt mikään tarkka tunnistettava paikka, ihmisten nimiä eikä tuntomerkkejä, en käyttänyt sopimatonta kieltä, kirosanoja. Ihan asiallinen viesti, ketään herjaamatta ja niin pois päin.
        Todella mielenkiintoista.
        Sitten taas vastaavasti monessa Suomi24:n ketjussa porukka on yltynyt hirveisiin haukkumisiin, nimitteyihin ja solvauksiin kun on haukuttu yrityksiä, henkilöitä ym. eikä niitä viestejä ole poistettu minnekään. Mutta niissä ei ole ollut sitten kait mitään sääntöjen vastaista. Mistähän vetoa, niin tämäkin viesti poistetaan täältä sääntöjen vastaisena?


    • AnnuLaitilainenskaja

      kilpailun puute pienellä paikkakunnalla saa aikaan tätä vieraspaikkakuntalaisten kusipäisyyttä. jos tulette oulusta päin niin ajakaa shell kontiomäelle niin saatte kunnon ruokaa ja polttoaineet ovat halvempia, jos kajaanista ouluun niin paltamosta puoli tuntia ja olette abc:llä.
      Asiakaspalvelu, hintataso paranevat paltamon ulkopuolella.

      • AnnuLaitilainenskaja

        siis tarkoitan ulkopaikkakuntalaisten asiakkaiden narinaa


    • kesälomalainennnnn

      Onneksi voin syödä ja tankata muualla.

    • Rapsakka1

      Yrittäjät mukavia ja palvelu asiallista. Aterioiden ranskalaiset veteliä joka jumalan kerta, opastakaa kokkeja!!!

      • lollits

        ei sun muuta tarvii kun pyytää et paistavat pidenpään siinä rasvassa ja se rasva riittävän kuumaa =)


      • monipaikkatuttuon

        Niin, ja se rasva tuoretta, eikä mitään kuukausitolkulla käytössä olevaa ja vaihtamatonta paskaa! Miten usein rasvakeittimeen tuleekaan vaihdettua se paistorasva? Epähygieenistä käyttää sitä viikkotolkulla. hox hox
        Entäs jääpalaautomaattien sisukset? Yhdessä työpaikassa lima lillui sisuksissa, kun kukaan ei älyä putsata sitä masiinaa,,,raikkaita jääpalojako, ei ole!
        Ravintelin keittiöt ja pitserian keittiöt ovat niin paskaisia kun olla voi, työaikaan kun ei ole mahdutettu sitä siivousta......


      • potutpottuina
        lollits kirjoitti:

        ei sun muuta tarvii kun pyytää et paistavat pidenpään siinä rasvassa ja se rasva riittävän kuumaa =)

        Ei ranskalaisia paisteta!


      • Kokkisan
        potutpottuina kirjoitti:

        Ei ranskalaisia paisteta!

        Ranskalaiset uppopaistetaan öljyssä, nesteellä palmuöljyssä, se ON paistamista, kokki tietää :)


    • poavo

      Aivan ihana <3 <3 <3

    • Missähänvika

      Taas kuulema on porukkaa sanonu itteensä irti, mistähän johtunee?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      73
      2622
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1702
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1670
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1555
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1528
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1236
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      25
      1088
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1032
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      79
      986
    Aihe