Sims 3 perhe ei toimi :((

Joku123235

Siis oon pelannu Sims perheellä jo 8 sukupolvea ja asun nyt isla parasisossa mulla on kolme taloutta siellä ja kaksi niistä toimii normaalisti mut ku en pysty pelata sillä kolmannella ku meen maailmojen hallintaan ja yritän vaihtaa siihen talouteen siellä ei ole sitä vaihtoehtoa että "vaihda tähän talouteen" ja siinä taloudessa kaksosista toinen on kadonnut!! Miten pystyn taas pelata sillä ?

1

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paljon on ollut pelaajilla ongelmia vuosien mittaan Isla Paradisossa, joka lienee TS3:n bugisimpia paikkoja. Ei ole mulla tietoa mitä kannattaisi yrittää, paitsi jos on sattumalta vielä hiukan vanhempi tallennus jäljellä, jossa tuo perhe olisi vielä jäljellä. Silloin voisi kai kohtuullisen vähällä saada sen kehitettyä ajan tasalle.
      Korruptoituneen tallennuksen voi korjata, mutta siitä saattaa koitua enemmän hommaa kuin uuden talouden väsäämisestä. Nraas MasterController voi joskus auttaa, mutta ei sekään ihan kaikkea saa korjattua ainakaan sellaisten asioiden suhteen, jotka ovat tapahtuneet jo ennen sen asentamista.
      Pahoittelen etten osaa auttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      122
      4845
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4518
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      118
      1956
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1721
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1482
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      7
      1279
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1225
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1145
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1065
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe