onko paljon eroa hinnassa jos ostais madallusjouset suomesta tai saksasta???????????passattiin v6:seen.kuinka on renkaiden hintaero??
madallus
risto
7867
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nettikaupoista löytää tosi halvalla madallussarjoa, osia, renkaita(jopa hakkiksia). Jos lähdet madaltamaan, niin tee se kunnolla. Parin sentin madalluksesta ei ole mitään iloa kantattaessa. 5 senttii on minimi. 10 sentin madallus on jo jotain. Auton tasapaino muuttuu paljon paremmaksi ja tiukoilla jousilla kurviin voi revittää tuplanopeudella. Suosittelen jo pelkästään raivoenergiaa uhkuvan ulkonäön vuoksi.
ajattelin 35-40mm madallusta
Ei kannata madaltaa enemmän kuin juuri tuo 35-40mm.Enemmän madaltaessa auton akselisto ja pyöräntuenta ja pyöränlaakerit kärsivät ja ajogeometria muuttuu huonommaksi.
ei ole madallettu noinkaan paljon ja ongelmia jo nyt.Taka-akselin pystykallistuksen (camber) säädöt ihan tapissa eikä silti mahdu ohjetoleranssiin.Etuakselisto suht ok.Etupäässähän ei säätöä ole,eli mistä tukivarsia?Ratamiesten renkaat ei minua huoleta mutta omat kuluu jo nyt enemmän sisäsivuilta.
Mistä ootte Suomessa madallus-sarjoja ostiskelleet?
http://www.fastus.fi/
US-parts myy kw:n alustoja.. Kannattaa kysellä sieltä.