Onko kellään kokemuksia, onko vitamiinit ja hivenaineet helpottaneet raskaaksi tulemista?
Olisiko tietoa?
haikaraa odottavat
31393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse uskomme, että hivenaineilla ja vitamiineilla saimme aikaiseksi poikamme jota yritimme 7 -vuotta ennen kuin mies aloitti seuraavan päivittäisen vitamiini- ja hivenainekuuriin:
Luontaistuotekauppa:
Ginsel Plus Ginsenjuuri) 2 x 1 tbl
High Potency Garlic (valkosipulipuriste) 4-6 tbl
Cantharis D 6 (Espanjank.) 3 tbl
Apteekki:
Viruzink (sinkki) 2 x purkin päiväannosohje
Neurobion Forte (B-vitam.) 1-2 tbl
Polybion Forte (B-vitam.) 1 tbl
Aesol (A-E vitam.) 2 tbl
Olimme ennen kuuria tutkimuksissa ja miehellä todettiin heikosti liikkuvat siittiöt sekä melkoinen sinkin puute.
Olemme tämän kokemuksen kertoneet kahdelle tuttavapiirimme pariskunnalle, jotka olivat myös lasta pitkään yrittäneet. Emme voi tietenkään olla varmoja kokemuksemme vaikutuksesta, mutta kummatkin parit saivat lapsen myöhemmin. Toinen pari sai toisenkin.
Koska emme kumpikaan ole lääkäreitä, emme luonnollisesti kehoita ketään itse kokeilemaan edellä mainittua. Kerrommekin tässä vain kokemuksestamme.
Onnellinen poikalapsen isä.
Hei onnellinen poikalapsen isä!
Kiinnostaa tietää, että kuinka kauan söit näitä vitamiineja ja olivatko kalliita?
Hei,
Minä käytin n. kahden vuoden ajan. Hintaa en muista, mutta se selviää kun kysyt liikkeistä/apteekeista.
Tuttavani: toinen pari käytti n. 3 kk ja toinen pari n. 6 kk.
Onnea yrityksellenne!
Onnellinen poikalapsen isä