Mieheni haluaisi toisen lapsen, minä taas en

Pakotettu

Olen 28 vuotias ja minulla on 1 v 11 kk lapsi. Mieheni (30v) haluaisi kovasti toista lasta eli siskoa meidän esikoiselle. Minä en haluaisi enää lapsia,koska olen aivan poikki nykyisen lapsen kanssa (kovaluonteinen) ja raskaus oli hyvin vaikeaa aikaa minulle henkisesti että fyysisesti. Lisäksi käyn kolmivuorotyöissä ja kohta aloittaisin uudelleen opiskelut. Haluaisin myös matkustella ja asua ulkomailla. En siis halua enää lapsia,koska koen että haluan nauttia nuoruudestani vielä ja olen liian nuorena (16v.) joutunut ottaa vastuuta yksin omasta elämästäni.

Mieheni kovasti haluaa vielä toisen lapsen. Minä en halua enää. Tuntuu että painostetaan asian kanssa. En myöskään halua kovin isoa ikäeroa lapsille. Mies uhkaillut että hankkii sitten toisen naisen kanssa lapsia. Onko tämä ennuste tulevaisuuden avioeroon ?

2

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eimikää

      ennuste erolle; yhtä hyvin voi miehestäsi tuntua samalta toisin päin eli pakotettu tyytymään sinun tahtoosi pakotettuna..

    • eloonjäämisvietti

      Anna miehelle lupa käydä klinikalle luovuttamassa spermaa. Sikäli kuin ottavat vastaan, siel on vaatimukset ja testit.. sieltä kautta sais 5 jälkeläistä.
      Lesboparit. Mukin kautta. Tulisko sulle noista mustasukkaisuusongelmaa? Ei sitä ny erota tartte tuon takia. Iteki hoitanu asian näin.
      Voin vakuuttaa, et jos miehesi haluaa lisää jälkeläisiä,niin se hankkii ne kyllä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      207
      14105
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      53
      5278
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      66
      4725
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      247
      3818
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      111
      3578
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      130
      3557
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      81
      2099
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      17
      1447
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1211
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      300
      1155
    Aihe